Kohus kaalub FSB kasuks luuranud noormehe vanglast vabastamist. Kas Eesti kohtusüsteem on riigireeturitele amnestia kuulutanud?

Eesti,
©Scanpix
Kas Eesti riik jagab koloraadolintlastele julgustust?

Viru maakohus kaalub järgmisel nädalal Vene luureteenistuse FSB kasuks töötamise eest neljaks aastaks vangi mõistetud Aleksei Vassiljevi enne tähtaega vabastamist.

Kohus kaalub 22-aastase Aleksei Vassiljevi enne tähtaega vabastamist 11. detsembril, ütles Viru maakohtu pressiesindaja Maili Õunaaed BNS-ile. ERR-i andmetel vangla ja prokuratuur tema vabastamist ei toeta, kuid see ei ole kohtule siduv.

Harju maakohus tunnistas Vassiljevi mullu kevadel süüdi karistusseadustiku kahe sätte alusel ning mõistis ta neljaks aastaks vangi. Vassiljevi vangistusaega arvestatakse tema kinnipidamisest 2017. aasta 4. novembril.

Kaitsepolitsei andmetel tegeles Vassiljev FSB agendina Eesti-vastases vägivallatus tegevuses ning arvutikuriteo ettevalmistamises. Tema tegevuse sihtmärgid olid Eesti riigiasutused.

Vassiljev on Kingissepa elanik, kes õppis Sillamäe kutsekoolis programmeerimist ning seejärel Viru kolledžis samal erialal.

Tartu Maakohus otsustas neljapäeval vabastada ka riigireetur Hermann Simmi. (BNS)

Kommentaarid

3 commentsOn Kohus kaalub FSB kasuks luuranud noormehe vanglast vabastamist. Kas Eesti kohtusüsteem on riigireeturitele amnestia kuulutanud?

 • Avatar

  Kaaluda tuleks nende kohtunike vastutuselevõtmist, kes säärase otsuse tegid ja välja uurida, kust tuli initsiatiiv.

 • Avatar
  Leo Viller

  1948. astal ÜRO Peaassamblee poolt vastuvõetud Inimõiguste Ülddeklaratsiooni kaheksandas artiklis märgitakse , et igalühel on õigus KOMPETENTSELE kohtupidamisele. No kuidas saavad kõik nõukoguliku või postnõukoguliku ( ikka vanad nõukogude õpetajad ) juriidilise haridusega tegelased olla kompetentsed

 • Avatar
  Teadawärk

  Eesti kohtusüsteemis töötavadki riigireeturid jms kremli agendid – justiitsministrikski on ju simmi ametivend 😀

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused