Kohus: kaitsepolitsei ja prokuratuur rikkusid Kersti Krachti õigusi

Eesti,
- Updated
©UU
Kersti Kracht.

Harju maakohus tühistas esmaspäeval korruptsioonikuritegudes kahtlustatavale Kersti Krachtile seatud elukohast lahkumise keelu ning tunnistas, et kaitsepolitsei ja prokuratuur rikkusid tema õigusi.

Kohus rahuldas Krachti kaitsjate Oliver Nääsi ja Sander Potisepa kaebuse ning tühistas riigiprokuratuuri 10. märtsi ja 22. aprilli määrused ning kaitsepolitsei poolt Krachtile 18. veebruaril pandud elukohast lahkumise keelu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohus tunnistas määruse resolutsioonis Kersti Krachti õiguste rikkumist seoses talle elukohast lahkumise keelu tõkendi kohaldamisega 18. veebruarist kuni 31. maini, mil see kohtu poolt tühistati.

Kohus leidis, et 18. veebruaril Krachtile kohaldatud elukohast lahkumise keeld polnud põhjendatud. “Mitte ühestki määrusest ei nähtu ühtegi asjaolu, mille pinnalt oleks alust arvata, et Kracht ei kavatseks end vähemasti kriminaalmenetluse ajal Eestiga siduda või hakkaks Eestis olles kriminaalmenetlusest kõrvale hoidma,” tõdes kohus.

Kohtu hinnangul ei põhjendanud kaitsepolitsei ega prokuratuur oma määrustes, kuidas võimaliku täitemenetluse tõttu senise elukoha kaotus ning tütre ja tema pere elamine välismaal muudaksid reaalseks ohu, et Kracht võiks kriminaalmenetlusest hakata kõrvale hoidma. “Kohtu hinnangul selliseid asjaolusid käesoleval hetkel ka ei esine,” märkis kohus.

Kaitsepolitseiameti 18. veebruari määrusega kohaldati Kersti Krachti suhtes elukohast lahkumise keelu tõkendit tema elukohaga Harjumaal. Määruses märgiti, et Krachti elukohaks olev kinnistu on koormatud hüpoteekidega, mille realiseerimine võib kaasa tuua elukoha vahetamise vajaduse ning samuti seda, et tal on olemas isiklikud sidemed välisriigis elavate isikutega.

Kaitsjad vaidlustasid kaitsepolitsei määruse riigiprokuratuuris, kuid seal jäeti kahel korral vaidlustus rahuldamata, mistõttu kaitsjad läksid sellega kohtusse. Sel esmaspäeval tegi Harju maakohus lahendi Krachti kasuks ning seda kohtumäärust vaidlustada ei saa. (ERR)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused