Kõigest 30 000 vene vaatajat, ent Ratas ei taha sellegipoolest mõttetut ETV+-i sulgeda

Jüri RatasKui peaminister Jüri Ratas käib ise kaubanduskeskustes vähihaigetele raha kogumas, siis pole lootagi, et riik suudaks normaalse tervishoiu tagada.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme küsis riigikogu infotunnis peaminister Jüri Rataselt, kas ta ei arva, et 27. taasiseseisvumisaastal oleks aeg lõpetada segregatsioon ja tuua venekeelne elanikkond eestikeelsesse info- ja igapäevaeluruumi lõpetades igasugused lubadused halli passi omanikele.

Samuti tundis EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme huvi, miks ETV+-i ei suleta, kuigi seda vaatab kõigest 60 000 inimest, neistki on pooled eestlased.

“Iga erakond peab andma ühesuguseid sõnumeid, olgu see eesti, vene, inglise või mingis muus keeles. Ja sellest printsiibist olen mina ka lähtunud ja lähtun ka tulevikus. Ma igal juhul toetan venelaste toomist Eesti keelekeskkonda. Ma arvan, et see algab kodust, lasteaiast, kooliharidusest. Eestis peaks olema natukene üle saja venekeelse lasteaia. Reaalselt algab kõik sellest, kui efektiivselt suudame me viia eesti keele õppe venekeelsetesse lasteaedadesse ja mitte nii, et keegi kaotab seal töö. Ma arvan, et see algab tegelikult ka sealt, et me ühiselt läheme ETV+-ga edasi,” seletas Ratas.

Ühtlasi kinnitas peaminister, et ta ei poolda ETV+ sulgemist, kuigi seda vaatab ainult 60 000 inimest ja nendestki pooled on eestlased. Samal kulub kanali ülalpidamiseks viis miljonit eurot aastas.  “Kui ETV+ sulgeda, tekib küsimus, kustkohast see info siis jõuab venekeelse elanikkonnani, kes elab Eestis. Peaksime eestikeelset inforuumi suurendama, et selles oleks rohkem vene inimesi. Aga seda me ei tee päevapealt, me ei tee seda ka nädalaga, võib-olla me ei suuda seda isegi aastaga teha. Sinnapoole liikuma peame kogu aeg. Siis põhimõtteliselt meil jääbki Raadio 4 ja meile jääb erameedia, mis minu arvates teeb samuti tegelikult päris tänuväärset tööd, aga teeb seda eeskätt on-line’is,” väitis peaminister.

Kommentaarid