Kollatõbi taandub: Reformierakonna reiting on alates augustist aina langenud

Eesti,
- Updated
©UU
Reformierakonna mure

Reformierakonna toetus olnud alates augustist languses. Kui augustis toetas parteid 34 protsenti valijatest, siis detsembriks on toetus kukkunud 29 protsendile, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Keskerakonna toetus oli detsembris 25 protsenti, mis on kaks protsenti enam kui novembris. See on peaministriparteile ka parim näitaja alates valimispäevast, mil Keskerakond kogus 23,1 protsenti toetust. Kõige madalam oli Keskerakonna toetus sel aastal juunis, kui toetus langes 19 protsendile.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus püsis kolmandat kuud samal tasemel ehk oli 17 protsenti. EKRE toetus on olnud kogu aasta üsna stabiilne, kõikudes 16-19 protsendi vahel.

Populaarsuselt neljas partei oli detsembris Sotsiaaldemokraatlik Erakond kümne protsendi suuruse toetusega. See on sama suur toetus kui valimistel (9,8 protsenti) ja enne erakonna esimehe vahetust juunikuus.

Kui nende nelja parlamendipartei toetus oli aasta lõpuks sisuliselt sama kui märtsis toimunud riigikogu valimistel, siis Isamaa toetus oli aasta kahel viimasel kuul valimiskünnise piiril ehk viis protsenti.

Kolme valitsuspartei kogutoetus oktoobris oli 47 ja kahel opositsiooniparteil 39 protsenti.

TV3 vaatajaküsimuse tulemus 11. detsembril 2019.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused