Kolm ministrit võtsid keskkonnakuritegevuse luubi alla

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Keskkonnamured on minister Rene Koka tegevusvaldkond, nüüd tulid teised ministrid talle appi.

Keskkonnaminister Rene Kokk, justiitsminister Raivo Aeg ja siseminister Mart Helme allkirjastasid deklaratsiooni, millega kinnitavad, et teevad koostööd keskkonnakuritegude senisest tõhusamaks tõkestamiseks.

„Keskkonnakuritegude mõju on laiaulatuslik ning lisaks keskkonna- ja majanduslikule kahjule on ohustatud ka inimeste tervis,“ rõhutas keskkonnaminister Rene Kokk. „Just seetõttu peavad keskkonnarikkumised saama senisest suuremat tähelepanu.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Keskkonda kahjustavate õigusrikkumiste vastu võitlemine on äärmiselt oluline,“ ütles siseminister Mart Helme. „Taoliste tegude edukat avastamist ja ennetamist on võimalik saavutada vaid koostöös. Siseministeerium ja selle valitsemisala asutused on valmis ekspertteadmistega panustama, et inimeste tervist ja elukeskkonda ohustavaid rikkumisi ära hoida.“

„Keskkonnakuriteod on oma loomult varjatud, neid on raske avastada ja nad võivad tekitada tohutut kahju,“ nentis justiitsminister Raivo Aeg. „Muude riikide kogemus näitab, et keskkonnakuriteod on muutunud piiriüleseks ja esineb seoseid organiseeritud kuritegevusega. Just seetõttu on oluline, et seame selle valdkonna üheks oma õiguskaitseasutuste prioriteediks.“

Kuna keskkonnaalaste õigusrikkumiste ennetamisel, avastamisel ja menetlemisel on võimalik edu saavutada ainult koostöös, peavad keskkonnaminister, justiitsminister ning siseminister vajalikuks käsitleda keskkonnaalase kuritegevuse vastast võitlust kriminaalpoliitika ühe prioriteedina. Samuti on oluline teha koostööd keskkonnaalase kuritegevuse vastaste meetmete tõhustamiseks.

„Oleme ühel meelel, et keskkonnakuriteod on osa peitkuritegudest, mille puhul on peamisteks kaotajateks aus konkurents, keskkond ja seeläbi kogu ühiskond,“ sõnas keskkonnainspektsiooni peadirektor Olav Avarsalu. „Näeme, et taolised probleemid on kandumas ennekõike jäätmevaldkonda, kus omavahel segunevad varimajandus, piiriülesed rikkumised ning keskkonnaprobleemid.“.

Möödunud aastal alustas keskkonnainspektsioon seoses keskkonnarikkumistega 24 kriminaalmenetlust. Nondest 14 oli seotud kalapüügiga, sealhulgas kaks vähipüügiga. Looduskaitse suunal oli raiete kõrval ka üks kriminaalmenetlus, kus rikkumine seisnes ohustatud liigiga kauplemises. Keskkonnakaitse suuna kriminaalmenetlused olid seotud loata kaevandamisega, ohtlike jäätmete käitlusnõuete rikkumisega ning ebaseadusliku riikidevahelise jäätmeveoga. (BNS)

4 commentsOn Kolm ministrit võtsid keskkonnakuritegevuse luubi alla

 • Avatar
  Endel kaasik

  RMK-sse tekitati äriühing üsna hiljuti,seoses sellega muutus äritegevus väga aktiivseks,tuleb avalikustada äriühingu liikmed,seal ju ongi lageraiete põhjus.

 • Avatar

  Äkki jätaks metsateemad valdkonda valdavatele kompetentsiga inimestele ja ei puhuks niisama mulli soojast õhust. Saaremaa medtöötajaid ei kipu tumerohelised miskipärast õpetama.
  https://www.metsamajandusuudised.ee/uudised/2020/04/14/metsateadlane-veiko-uri-raiesmik-on-uks-ajutisemaid-nahtusi-metsa-eluringis-uldse

 • Avatar
  Scepticus Uscumatus

  EKRE-t süüdistatakse sageli alusetult asjades, milles nemad üksi, ilma koalitsioonikaaslaste nõusolekuta, midagi teha ei saa. Näiteks hiljutine välismaalaste seaduse parandus nõudis ka Isamaa justiits- ja Keski sotsiaalministeeriumi kooskõlastust, mida nood anda ei tahtnud. Isamaal ja Keskil on sama positsioon mis EKRE-l ja kui teised nõus pole, siis ega neid asju läbi ei suru. Või siis antakse mujal järele, mis pole ka alati hea.Küll aga võiks EKRE oma ministeeriumides rohkem ära teha. Ei saa aru, mida see Rene Kokk nii RMK dzotile viskunud on. Seda kampa Aigar Kallase juhtimisel süüdistati juba Ansipi-Rõivase ajal lausraidega riigieelarve täitmises. Kas Koka ajal on teisiti ja Kallase RMK-st on metsaarmastajad saanud? Ei, nad laastavad endiselt, aga ettekäänded on muutunud – nüüd päästetakse metsi üraskite käest, sest muud põhjendust raierahu rikkumiseks enam pole. See on lihtsalt jube, kuidas on metsa laastamist ametlikes kanalites õigustama asutud.Metsade laastamine on Eestis reaalsus – loodusfotograafid ütlevad, et droonidelt on näha, kuidas suuri metsamassiive enam pole. Põlismetsad kaovad, asemele tulevad puupõllud, mida on ka Lääne-Euroopas küllalt ja mis ei asenda looduslikku metsa. Indoneesias võetakse ka džungel maha ja istutatakse asemele õlipalmid biokütuse tooraine jaoks, aga see pole enam põlismets, vaid on istandus.Kaimar Karu IT-ministrina on ehk spetsialist, aga mitte poliitiline minister. Kui praegu oleks Kaja Kallase valitsus, siis võiks Karu sama hästi sealgi IT-minister olla – ta ei ole rahvuskonservatiiv ega aja EKRE agenda. Näiteks e-valimiste osas on vaja tõestada, kas Reformierakonnal oli võimalik valimistulemusi võltsida, kuid aeg-ajalt Geeniuses ilmuva info järgi uuritakse vaid, kas hetkel on kuskil turvaauke leida. Asi lõpeb sellega, et tõdetakse – jah, seal ja seal oli pisut halvasti, aga üldiselt on hästi, ja kogu asi sumbub.Nüüd on uus uudis sellest, kuidas välismaalastele maamüügi piiramine on umbe jooksnud ja sealhulgas ka EKRE ministeeriumide kaudu – jällegi Kaimar Karu nimi olemas.

 • Avatar

  Täna peamine teema, millega keskkonnaminister peaks tegelema, on metsade arulage raiumine RMK ja metsafirmade poolt. Kahjuks jätkub siin tegevus nii, nagu kunagi reffide poolt sai algatatud.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused