Kommunismiohvrite memoriaalis avati uued nimetahvlid

Eesti,
- Updated
©UU
Kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel

Kommunismiohvrite memoriaalis Maarjamäel avatakse uued nimetahvlid 250 hukkunud ohvri nimega. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poolt asetas mälestuspärja Riigikogu liige Anti Poolamets.

Tänasel leinapäeval avati Eesti kommunismiohvrite memoriaali mälestuskoridoris uued nimetahvlid 250 hukkunud ohvri nimega. Mälestusseinal on praegu üle 22 000 hukkunud kommunismiohvri nime ning e-memoriaalis rohkem kui 100 000 isikukirjet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alates memoriaali rajamisest Maarjamäel ning e-memoriaali avamisest internetis on instituudiga võtnud ühendust sajad inimesed, kes on aidanud välja selgitada paljude seni teadmata saatusega represseeritute andmeid ja lugusid või parandada ebatäpsusi. Samas ootavad selgitamist veel tuhandete Eesti inimeste saatused, kelle kohta käiv info on puudulik.

Esmaspäeval kommunismiohvrite memoriaalis avatud uutel nimetahvlitel on teiste hulgas kolme venna – Mati, Kaljo ja Kalevi – nimed, kes hukkusid väikelastena küüditatutena Siberis alatoitumise, ebainimlike elutingimuste ja meditsiiniabi puudumise tõttu. See on e-memoriaali vaates täiesti uus teadmine, sest Siberis hukkunud laste kohta on infot väga vähe. Tänu peres säilinud mälestuste jagamisele instituudiga on laste nimed nüüd jäädvustatud memoriaalis.

14. juuni on leinapäev, mil Eestis mälestatakse rohkem kui 10 000 1941. aasta juuniküüditamise ohvrit ning kõiki Nõukogude okupatsioonivõimu tegevuse tagajärjel hukkunud Eesti inimesi.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused