Konservatiivne Rahvaerakond esitas ettepanekud Riigikogu õigusloome kvaliteedi parandamiseks

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsioon soovib muuta Riigikogu kodu- ja töökorra seadust nii, et iga fraktsioon saaks õiguse määrata parlamendi kõikidesse komisjonidesse oma esindaja ning esitada suures saalis rohkem suulisi küsimusi.

„Väiksematel fraktsioonidel pole praeguse korra kohaselt võimalik kõikidesse komisjonidesse oma esindajaid saata ning see kahjustab õigusloome kvaliteeti. Sisuliselt sunnitakse väiksemaid fraktsioone valima, millises valdkonnas nad kaasa lüüa tahavad. Demokraatia ja parlamendi töö kvaliteedi huvides peaks kõigil fraktsioonidel olema igas alalises komisjonis vähemalt üks liige,“ ütles fraktsiooni esimees Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teine muudatusettepank puudutab riigikogu saadiku õigust esitada suulisi küsimusi eelnõude ettekandjatele ning kõrgetele riigiametnikele nende ametisse nimetamisel või vabastamisel.

„Praegu on saadikul õigus esitada ainult üks küsimus, aga see ei taga võimalust olla piisavalt informeeritud esitlusel olevate teemade sisust, menetlemisest ja probleemidest,“ märkis Helme.

Konservatiivse Rahvaerakonna ettepaneku kohaselt peaks Riigikogu liikmel olema õigus ettekandjale esitada kuni viis suulist küsimust.

„Nii saab vähendada ka tõenäosust, et ministrid vastavad opositsiooniesindajate ainsale lisaküsimusele demagoogilise jamaga,“ ütles Helme.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused