Konservatiivne Rahvaerakond kutsub haldusreformi seaduse pidurdamiseks esile ööistungid

Eesti,
- Updated
05

Konservatiivne Rahvaerakond kavatseb esile kutsuda ööistungid, et takistada valitsuserakondadel läbi surumast Eestile kahjulikku haldusreformi.

„Võitleme kahjuliku seaduse vastu kõigi opositsiooni käsutuses olevate vahenditega. Sel nädalal võtame tavapärasest rohkem vaheaegu, peame kõnesid ja esitame küsimusi,“ ütles Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Meie eesmärk on pikendada istungeid sel määral, et kolmapäevaks kavandatud haldusreformieelnõu lugemine lükkuks uude nädalasse. Anname valitsuserakondade poliitikutele lahkelt lisaaega, et arvestada opositsiooni ettepanekutega või senine kahjulik eelnõu tagasi võtta.“

Konservatiivne Rahvaerakond esitas haldusreformi eelnõule 60 muudatusettepanekut, millest valitsus kiitis heaks seitse redaktsioonilise iseloomuga parandust.

„Paraku jäeti arvestamata meie konstruktiivsete ja sisuliste muudatusettepanekutega, mis oleksid andnud haldusreformile sisu ja pidurdanud ääremaastumist,“ märkis Helme.

Tema sõnul ei otsustatud ööistungite taktika kasuks kergekäeliselt. „Haldusreform on aga sedavõrd kaugeleulatuvate tagajärgedega, et teeme kõik, mis meie võimuses, et koalitsiooni teerulli pidurdada.“

Helme sõnul on fraktsiooni juhid ööistungiteks nii vaimselt kui ka füüsiliselt hästi ette valmistatud. „Nii Henn Põlluaas kui ka mina oleme kogenud kaitseliitlased ning öiste kurnavate valvekordadega harjunud. Fraktsiooni kohvivarud on uuendatud ja vaim on virge.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused