Konservatiivne Rahvaerakond soovib kevadise raierahu laiendamist erametsaomanikele

Eesti,
- Updated
VARIA

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas Riigikogule metsaseaduse muutmise eelnõu, et kevadist raierahu hakkaksid peale Riigimetsa Majandamise Keskuse järgima ka erametsaomanikud.

„RMK on riigile kuuluvas metsas juba aastaid 15. aprillist kuni 15. juunini raietegevusest hoidunud. Erametsaomanikele on raierahu olnud soovituslik ning paljud seda ka järgivad, aga mitte kõik,” selgitab eelnõu üle andnud fraktsiooni liige Jaak Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kevadised raied paraku kahjustavad pinnast ja alustaimestikku. Sel ajal on metsades loomade sigimisaeg ja raied häirivad kõiki loomi, sest isegi neil, kes suudavad metsaraiete eest ära minna, jäävad maha pesad ja pojad. Seepärast oleks tarvis kehtestada ühtne reierahu, sõltumata metsa omandivormist. Mets on meie rahvuslik rikkus, mille eest tuleb hoolt kanda kõige kõrgemal seadusandlikul tasandil.”

Madisoni sõnul ei tähenda raierahu kõigi metsamajandamistööde peatamist. “Raierahu perioodil saab tegeleda metsaistutuse, noorendike hooldamise ja metsasihtide puhastamisega.”

UU

Foto: Kristjan Teedema /Scanpix

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused