Konservatiivne Rahvaerakond tõstatas okupatsioonikahjude kompenseerimise teema

Eesti,
- Updated

 

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas justiitsminister Urmas Reinsalule arupärimise, et uurida, millisel seisukohal on eelmise aasta lõpus ametisse astunud valitsus Venemaalt okupatsioonikahjude väljanõudmise küsimuses.

„Uude valitsusse on jõudnud erakond, kellel on koostööprotokoll Venemaa peaministrierakonnaga Ühtne Venemaa. Soovime teada, kas valitsus kavatseb kahjunõuete teemaga edasi minna ning kuidas võib seda protsessi mõjutada Keskerakonna seotus Vene võimuserakonnaga,“ selgitas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

Madison tuletab meelde, et Riigikogu andis 2004. aasta 9. juunil valitsusele ülesande esitada Riigikogule oma seisukoht okupatsioonide jooksul tekitatud kahjudest tulenevate kahjutasunõuete kohta hiljemalt 1. jaanuariks 2005.

14. jaanuaril 2005 saatis valitsus Riigikogule seisukoha, et justiitsministeeriumile ja välisministeeriumiga tehti ülesandeks tegeleda võimaliku kahjutasunõude ettevalmistamisega.

UU

Kommentaarid

One commentOn Konservatiivne Rahvaerakond tõstatas okupatsioonikahjude kompenseerimise teema

  • Avatar

    Mõned ” suurmõtlejad” väidavad, et venelastel ei ole ega pole olnud Nõukogude Liidu nime kandnud riigi sigadustega midagi ühist. Rõhuval enamusel venelastest muidugi ei ole ega polegi olnud. Asi on selles, et Venemaa kui RIIK on ennast ise tunnistanud Nõukogude Liidu nime kandnud RIIGI õigusjärglaseks.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused