Konservatiivne Rahvaerakond tuletab valitsusele arupärimisega meelde kolme aasta möödumist Eesti laevakaitsjate vahistamisest

Eesti,
- Updated
EESTLASTEST LAEVAKAITSJAD INDIA VANGLAS

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas välisminister Jürgen Ligile arupärimise, millega soovib juhtida tähelepanu asjaolule, et riik ei ole suutnud Indias vahistatud Eesti laevakaitsjaid koju tuua.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas osutab, et täna, 18. oktoobril möödub kolm aastat ajast, mil India politsei arreteeris mereturvafirmale Advanfortile kuuluva piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli ka 14 Eesti kodanikku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Välisministeerium on eelmise ministri Marina Kaljuranna isikus kinnitanud, et antud teema on valitsuse prioriteet ja lubas teha kõik, mis on meie võimuses, et neid vabastada. Paraku istuvad mehed ikka veel Indias trellide taga,“ ütles Põlluaas. „Riik peab oma hätta sattunud kodanike aitamisega tegelema esmajärjekorras mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes.“

Konservatiivne Rahvaerakond soovib välisminister Jürgen Ligilt vastust, mida on välisministeerium viimaste kuude jooksul teinud, et laevakaitsjad koju tuleksid ning mida kavatsetakse teha, et laevakaitsjad vabaneksid kriminaalsüüdistusest.

Samuti soovib fraktsioon teada, kui kaugel on Eesti ja India vahelise kriminaalkurjategijate vahetamise ja vangide üleandmise kokkuleppe sõlmimine ning millist abi on laevakaitsjate vabastamisel küsitud või saadud Euroopa Liidult.

UU

Foto: Tairo Lutter / Postimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused