Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koolinoorte kiri EKRE-le: koolilapsi ei tohi sundida LGBT usku, aga seda just tehakse

-
26.12.2023

Uute Uudiste toimetus sai kollektiivse (nelja allkirjaga) pöördumise, milles räägitakse riigigümnaasias tekitatud ebanormaalsest olukorrast, kus koolilapsi pööratakse sunniviisiliselt homousku. Täiesti lubamatu vaimne vägivald laste kallal peab lõppema. Loodetavasti on tegemist gümnaasiumi juhtkonna isetegevuse, mitte aga haridusministri poolt heakskiidetud direktiiviga.

Avalikustame.

„Tere!
Pöördume teie poole murettekitava olukorra küüsis.

Nimelt on meie endises gümnaasiumis, Viimsi Riigigümnaasiumis, mille äsja lõpetasime, toimumas häiriv tegevus nii vilistlaste kui ka praeguste õpilaste, sealhulgas ka alaealiste suhtes. 11. klassi õpilased on otsustanud enda uurimis-praktiliseks tööks luua koolis “tugigrupp” LGBTQ+ indiviididele, et nad saaksid enda väärasid maailmavaateid teistele peale suruda (just suruda, sest klubis tegeletakse muuhulgas visuaalsete representatsioonide loomisega, nt plakatid). Näib, et klubi eesmärk on luua turvaline koht omasooiharatele, kuid ilmselgelt ei ole see sobiv koolikeskkonda, kus viibivad siiski veel noored ja alaealised, keda on kerge mõjutada.

See idee on leidnud kooli juhtkonna poolt heakskiidu. Koostati ka küsitlus, kus uuriti, kes on selle loomise poolt. Nendega kes reageerisid sõnumile negatiivselt, peeti (või plaanitakse pidada) vestlus, et sõltumata arvamusest selle teema suhtes, PEAB jääma viisakaks JA NÕUSTUMA sellega, millega tegelikult nõus ei olda, sest vastasel juhul ollakse väidetavalt ebaviisakas.

Selline käitumisviis kooli juhtkonna ja õpetajate poolt on meie arvates vastuvõetamatu. Samuti plaanitakse kooli kutsuda inimene, kes räägiks õpilastele, kuidas see asi on vägagi normaalne, seda peab sallima ning toetama jne. Meie arvates on tegu täieliku propageerimisega. Siinkohal tekib küsimus, kas selline ühepoolne vaadete pealesurumine on üldse seaduslik, sest normaalne see kohe kindlasti ei ole.

Meis kui vilistlastes tekitab see olukord kartust ja häbi ning ausalt öeldes on piinlik tõdeda, et oleme selle kooli lõpetanud. Tahaksime Teiepoolset arvamust kuulda, ning kui on võimalik, siis võtke teema mõttekaaslaste ja kolleegidega aruteluks. Tõesti oleks kurb, kui sellest jõuaks uudis meediasse positiivses valguses.

Oleksime väga tänulikud, kui vastaksite sellele kirjale oma mõtetega ja kui midagi jäi arusaamatuks, siis vastame meeleldi.

Sooviksime jääda anonüümseks kolmandale osapoolele, kuid oleme igati selle poolt, et see teema võetaks arutellu.

Lisame küsitlusest pildid manusesse.

UU toimetusele pöördumise autorite nimed teada