Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koos võrkpalliga koroonaviiruse Saaremaale toonud peavad selle eest vastutust kandma

-
15.04.2020
Täna oleks meedikutel kergem tööd teha, kui epideemiate vastu astumiseks oleks varem põhjalikumalt valmistutud. Pilt on illustratiivne.
© UU

8. aprillil, kui juttu tuli võrkpallimängudest Saaremaal,  ründas nurka surutud reformierakondlane, Euroopa võrkpalliliidu presidendiks pürgiv Hanno Pevkur. Teda toetas Jürgen Ligi, kes hakkas talle omaselt pada panema: “… seda seostatakse ühe konkreetse sündmusega .. see on siis võrkpallimatś Saaremaal, tegelikult peaks ütlema, et peaks seostama ka ju mullifestivaliga, mis oli peale seda, kus inimesed reaalselt jõid ja suhtlesid ja kus oli nakkuspotentsiaal suurem veel… Need üritused toetusid Terviseameti loale ja Teie alluva PPA nõusolekule….” Nüüdseks tuntakse maailmas Saaremaad koroonasaare nime all.

Eelolevast katkendist võib aru saada, et Reformierakond tahab skandaalsetelt võrkpallimatšidelt tähelepanu hoopiski sellele järgnenud šampusefestivalile tõmmata ja Pevkuri, kellel enda kampaania jaoks olid nende mängude toimumised olulise tähtsusega, tule alt välja tuua.

Jürgen Ligi väited infotunnis on otsene vale! Võrkpallivõistlus, kus toimus esimeste ohvrite nakatumine, leidis aset 5. märtsil, mullifestival 7. märtsil. Mullifestivali üheks läbiviijaks oli perekond Sepp (Hannes  ja Triin). Hannes Sepp on Saaremaa Võrkpalli MTÜ juhatuse liige ja saatusliku võrkpallivõistluse organiseerija. Tema nakatus ka esimesena ja tõenäoliselt nakatas ka oma abikaasat ning seejärel kaks päeva hiljem viisid läbi mullifestivali.

Seega Ligi väide, et mullifestivali nakkuspotentsiaal oli suurem kui võrkpallivõistluse oma, ei pea paika, sest kui võrkpallivõistlus oleks ära jäetud, siis poleks tõenäoliselt mullifestivalil keegi nakatunud. Saaremaa vallavanem on tunnistanud meedias, et teda survestati võistlust läbi viima – survestajatena on läbi käinud nimed, kelle hulgas on mainitud ka Pevkurit. Loomulikult mitte PPA-d! Just selle kohta tuleks Pevkurilt aru pärida, mitte lasta tal ülbelt sõna võtta ja siseministrit rünnata. Ühestki otsast pole loogiline, et mullifestivalile andis loa PPA.

Puutuvalt Pevkurisse, kes infotunnis luges kuupäevadega ette kõik kooskõlastused ja muud tegevused seoses võrkpallivõistlusega, siis peab märkima, et ta jättis sealt loetelust välja Saaremaa vallavolikogu esimehe soovitused võistlus ära jätta.

Saarlased hoiavad omasid, aga Hanno Pevkuri peale on nad väga tigedad.

Siseminister Mart Helme ütles eileõhtuses  Kanal 2 erisaates: «Sõda koroona vastu», et seoses võrkpallimängu lubamisega Saaremaale tuleks keegi vastutusele võtta.

„Tuleks küll vastutusele võtta, see oli kuritegelik lohakus, tegelikult sellekohased paragrahvid on olemas, täpselt on teada, kuidas see kooskõlastamine käis. See oli kuritegelik lohakus terviseameti ja spordiorganisatsioonide poolt,“ täpsustas Helme.

Saatejuhi Elo Mõttus-Leppiku küsimuse peale, kas terviseameti peadirektor on mõelnud tagasi astumisele, kuna tema juhitud terviseamet andis Milano võrkpalluritele Saaremaale tulekuks rohelise tule,  vastas Merike Jürilo, et ta oleks selle sammu astunud, kui see oleks vältinud viiruse tulekut Eestisse või Euroopasse.

Küsimuse peale, kas ta tunnistab, et tegemist oli ränga eksimusega, vastas terviseameti juht, et viirus Eestisse oleks tulnud nii või teisiti.