Kõrgkool ei läinud põllumeeste teed: tehnikaülikool loobub koroonariskiriikidest pärit uutest välistudengitest

Eesti,
TalTech
©Uued Uudised
Tallinna Tehnikaülikool otsustas koroonaga mitte riskida. Pilt on illustratiivne.

Samal päeval, kui Põllumajandus-Kaubanduskoda importis Eestisse koroonat, otsustas Tallinna Tehnikaülikool sellest riskist loobuda.

Tallinna Tehnikaülikooli senat otsustas kolmapäeval, et esimesse ja teise astmesse ei võeta üldjuhul vastu tudengikandidaate riikidest, mille viimase 14 päeva kumulatiivne koroonaviiruse positiivsete testide arv 100 000 elaniku kohta on suurem kui 16 inimest või kui selle riigi kohta puudub usaldusväärne statistika ja seal on kõrge viiruse leviku oht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selliseid tudengikandidaate on pisut üle 300.

Tehnikaülikooli ingliskeelsed kavad siiski avatakse tudengitele Eestist ja Euroopa Liidust, keda on rohkearvuliselt. Samuti pole piiranguid doktoriõppesse astuvatele üliõpilastele. Ülikool on valmis tegema erandeid neile koroonariskiga riikidest pärit tudengitele, kes on lõpetanud siin näiteks bakalaureuseõppe ning astunud magistriõppesse ja pole vahepeal Eestist lahkunud.

Tehnikaülikooli senati otsus lähtus valmisolekust kaitsta Eestimaa inimeste, ülikooli töötajate ja üliõpilaste heaolu ning tervist koroonaviiruse eest.

Õppeprorektor Hendrik Volli sõnul on see raske südamega tehtud otsus. „Eestis on viirus hetkel väga hästi kontrolli all ja seda suuresti tänu kogu rahva ühisele suurele jõupingutusele. Peamiseks uue viirusepuhangu riskiks peetakse välismaalt toodavaid uusi juhtumeid. Tehnikaülikool ei soovi rahva tervisega riskida ja seetõttu oleme valmis sel aastal vastu võtma vähem välistudengeid,” ütles Voll.

“Immatrikuleerime tudengeid ainult nendest riikidest, mis on 3. augusti seisuga Välisministeeriumi kodulehel kuulutatud madala koroonariskiga riikideks. Õnneks on Eestist ja Euroopa Liidust pärit tudengite huvi tehnikaülikooli inglisekeelsete õppeprogrammide vastu suur ning ükski programm vähese tudengite arvu tõttu avamata ei jää,“ lisas Voll. (BNS-UU)

6 commentsOn Kõrgkool ei läinud põllumeeste teed: tehnikaülikool loobub koroonariskiriikidest pärit uutest välistudengitest

 • Avatar

  Pidage nüüd pisut hoogu selle taltetsch -i kiitmisega! Selline olukord, kus vähemvõimekad välisõpilased piiri taha jäetakse on lihtsalt ajutine. Kohe, kui hiina haigus taandub, veetakse neid võõramaalasi kohale mitmeid kordi rohkem algselt kavandatust.
  Ettevaatlikuks teeb juba olukord, kus tallinna ülikooli (üdini punameelne) juht tiit land valiti taltetschi juhiks, aaviksoo järglaseks. Mõlemad isikud on tegelenud aastaid ülikoolide taandarengutele hoo andmisega!
  Mõningaid hüüdlauseid mõlema ülikooli lehtedelt( väga sarnanevad oma olemusega):
  tallinna ülikool on uuendusmeelne ja oma liikmeid akadeemiliselt rikastav, “uutmoodi akadeemiline”, targa eluviisi eestvedaja.
  taltetsch on Eesti kõige uuendusmeelsem ülikool ja toob õpilasi kokku tervest maailmast.

 • Avatar

  Ilmselt TÄNU AAVIKSOOST LAHTI SAAMISEGA- see vennike teeks vist ei tea mida, kui aga saaks jätkata EV lammutamisega!!!????
  Loodame siiralt, et uus juhtkond on eesimeelne ja oma riiki-rahvast kõrgelt hindav seltskond, aga enne, jah, peavad nad ennast selles vallas TÕESTAMA!!!

 • Avatar

  Rohkem kohalikke peab õpetama eesti keeles, ei ole mõtet raisata aega ja vahendeid neegrite koolitamisele, neegrid elagu aafrikas.

  • Avatar

   TÖÖ tegi ahvist inimese, mitte ülikool. Mul kui vilistlasel on sinna majja vastik sattuda, tõesti häbiväärne.

 • Avatar

  Ärge seda punaste pesa nüüd kiitma küll hakake. Hoolimata 300 migrandi ajutisest koju jäämisest põrutatakse seal karmi kommunismi ikka edasi. Prantsuse revolutsioon ja Vene revolutsioon ja 1968da aasta hullus saadi ilma 300 aafriklaseta ko tehtud.

  • Avatar

   Jah, maksumaksja raha matmine sinna euroülikooli on kuritegelik. Eestikeelsed õppekavad 40% ulatuses juba umbkeelsed. Okse

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused