Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koroonapositiivne Hanno Pevkur ronis komisjoni ukse kallale, kuigi oli välja kuulutatud kaugistung

30.01.2021
Hanno Pevkur

Saaremaa võrkpalli koroonapommist ei õppinud reformierakondlane Hanno Pevkur mitte midagi. Isegi põhiseaduskomisjoni uks oli kinni keeratud, et talle jt uue koalitsiooni omadele mõista anda, et virtuaalistung on virtuaalistung. Ikka olid punamadrused ja reformikad ust lõgistamas ning nüüd pean 10-14 päeva karantiinis passima, nakatusmisvõimalusest rääkimata, pahandab EKRE poliitik Anti Poolamets.

Nimelt kuulub Pevkur koos Poolametsaga riigikogu põhiseaduskomisjoni, mis pidas teisipäeval istungi. Komisjoni esimehe Anti Poolametsa sõnul kuulutas ta koroonaviiruse laia levikut silmas pidades olukorda silmas pidades välja kaugistungi, kuid reformierakondlased olid ikka tuppa trüginud.

“Minu meelest inetult pressiti end vaatamata väljakuulutatud korrale ikka vägisi kohale. See on eriti häiriv, kuna ma ei peaks karantiinis olema, kui nad oleks korda täitnud,” rääkis Poolamets, et on nüüdseks saanud ka terviseametilt telefonikõne ning viibib isolatsioonis.

“Nõunikud olid isegi istungiruumi ukse kinni keeranud eeldades, et toimub virtuaalistung,” kirjeldas komisjoni esimees.

“Neljapäeva hommikul tõusin kerge palavikuga ja perearstiga konsulteerides otsustasime teha Covid testi,” kirjutas Pevkur.

“Kahjuks tulemus positiivne. Kust viiruse sain, pole õrna aimugi. Maski olen pidevalt kandnud ja hoidunud ka maksimaalselt kontaktidest. Aga fakt on fakt. Edasine perearsti ja Terviseameti juhiste järgi, mh isolatsioon. Tunnen ennast hästi ja loodan, et nii ka jääb. Püsige terved ja jälgige tervist! Eriti need, kellega viimastel päevadel kokku puutusime, sest kuigi mul mingeid sümptomeid kuni eilseni polnud, ei saa arstide kinnitusel välistada, et viirus oli end kehasse peitnud juba varem. Olge hoitud!”

Terviseamet peab lähikontaktseks isikuid, kes on nakatunu haigustunnuste ilmnemisele eelneval kahel päeval olnud vähemalt 15 minutit kahe meetri läheduses. Pevkuri puhul algas lähikontaktsuse oht seega teisipäeval, 26. jaanuaril.

Teisipäevast pärineb ka pilt, kus Pevkuri läheduses on tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Kiik ütles Delfile, et pikemalt ta siiski Pevkuriga kokku ei puutunud ja olles rääkinud ka terviseameti juhiga on ta veendunud, et tema lähikontaktide alla ei kuulu.

Teadaolevalt ei ole Pevkuri lähikontaktne olnud ka tema partei esimees ja peaminister Kaja Kallas. Valitsuse meedianõuniku Liis Velskeri sõnul pole seni teadaolevalt ükski valitsuse liige terviseameti poolt lähikontaktseks märgitud.

Terviseameti pressiesindaja aga ütles, et lähikontaktsed on alles selgitamisel.

Neljapäeval palavikuga ärganud Pevkur osales eelmisel õhtul ka ETV saates “Esimene stuudio”, mistõttu on eneseisolatsioonis ka mitmed saatega seotud inimesed, sh saatejuht Johannes Tralla ja operaatorid.

“ERR on koroonaviiruse tõttu juba kuid töötanud rangete põhimõtete alustel, kus tehniline meeskond kannab stuudios maske ja töö on ümber korraldatud nii et ristkontakte on vähem ja distants suurem,” selgitas ERR-i pressiesindaja Pille-Mai Helemäe.

“Ka “Esimese stuudio” stuudio on debatiks ümber kohandatud ja suurendatud on osalejate vahelist vahemaad. Usume, et nendest nõuetest kinni pidamine hoiab laiema nakkuse leviku kontrolli all ja ka antud juhul on ettevaatusabinõud olnud piisavad. Vajalikud tööd korraldatakse muidugi ümber, sellega täna ka tegeletakse,” selgitas ta.

Saates osalesid ka kus olid veel ka Mailis Reps, Indrek Saar, Helir-Valdor Seeder ja Martin Helme.