Korruptsioonivastase erikomisjon juht Mart Helme: vajadusel pöördume Pentus-Rosimannuse asjas prokuratuuri poole

Eesti,
- Updated
©UU
Keit Pentus-Rosimannus, Mart Helme

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon alustas täna kuulamist seoses rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse (Reformierakond)  määramisega Euroopa Kontrollikoja liikmeks.

Erikomisjoni esimees Mart Helme (EKRE) ütles, et esialgu kuulati ära rahandusministeeriumi kantsler Merike Saks ja MTÜ korruptsioonivaba Eesti esimees Steven-Hristo Evestus.

Neljapäeval on kavas ära kuulata riigisekretäri Taimar Peterkopi ja Riigikontrolli esindaja selgitused.

Esmaspäeval kuulatakse ära Keit Pentus-Rosimannus ja vajadusel kutsutakse välja ka peaminister Kaja Kallas ise.

„Paralleelselt on riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon välja saatnud terve hulga teabenõudeid, et saada kätte kõik asjasse puutuvad materjalid, mis puudutavad kandidaadi valimisi ja ettevalmistusi selleks, et välja selgitada, kes konkreetselt tegelesid, mis etapil lülitusid protsessi poliitikud sealhulgas peaminister ja rahandusminister,“ rääkis Helme.

Ta lisas, et vajadusel pöördutakse selles asjas prokuratuuri ja õiguskaitseorganite poole. Otsused langetatakse paari lähima nädala jooksul.

Tänasel riigikogu istungil märkis Mart Helme, et praegune valitsus tegeleb täiesti küüniliselt jokk-skeemidega kõikidest eriarvamustest ja opositsioonist jõhkralt üle sõites, tegeledes personalipoliitikaga, mis on ainult neile vastuvõetav, aga mis ei teeni tegelikult Eesti huve.

Korruptsioonivastases erikomisjonis tõusis esile ka teema, kuidas valitakse erinevate institutsioonide ja ametkondade juhte.

Helme: „Meie siin oleme tegelikult need, kes tihtipeale peavad andma oma lõpliku heakskiidu suure hulga riiklike institutsioonide juhtide määramisele. Me ju näeme, kuidas need määramised on formaalsed, ja me näeme, kuidas selle formaalse määramise tulemusena meie põhiseaduslikud institutsioonid üha sagedamini ja sagedamini rikuvad meie põhiseadust ja meie kõigi põhiseaduslikke õigusi. See on voluntarismi ja poliitiliste sobingute ja seaduseväänamise tulemus, mis üha jõhkramalt ja eelkõige Reformierakonna eestvedamisel Eesti riigis maad võtab.“

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused