Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kremli kanalid maas, aga Eestis endas jätkub Putini sõjapropaganda täistuuridel

-
27.02.2022
Pommivarjendiks muutunud Harkivi metroos

Eesti domeeni all tegutsev ja siinsete putinistidega mehitatud sputnik-meedia.ee jätkab igapäevast Venemaa terrorirünnaku õigustamist Ukraina riigi, linnade ja eluliste infrastruktuuride vastu, kiites seal sooritatavaid sõjakuritegusid.

Tegemist on eranditult Venemaa võimude sõjapropaganda ja sealse välisministeeriumi avalduste vahendajaga Eesti Vabariigi territooriumil, paralleelselt halvustatakse igakülgselt eesti riiki, ajalugu, meie poliitikuid, ühiskonnategelasi ja inimesi, sõpru ja liitlasi, levitades ka valesid ja provokatsioone, mis tulevad siinsest vene saatkonnast, nagu näiteks eilne avaldus selle kohta, et vene kodanikud olevat seoses Ukrainat toetava rahumeelse meeleavaldusega ohus ja peaksid Tallinna kesklinna vältima.

Millega on selle väljaande näol tegemist – kas tõesti ajakirjandusega? Venemaa on keelanud oma territooriumil igasuguse keskusest saadud juhistest erineva informatsiooni avaldamise Ukraina ründamise kohta ja nõuab eranditult Kremli poolt väljastatud sõjapropaganda levitamist. Isegi Ehho Moskvõ on selles mõttes sama hea kui halvatud, siinne sputnik teeb aga eesti enda territooriumil täiesti vabalt Putini kihutustööd juba ammu ja täiesti vabatahtlikult.

Kaua veel valetatakse meil meie kohalikele venekeelsetele elanikele, et ukrainlased on fašistid ja neid peab nende enda territooriumil küttima tankide, pommitajate, rakettide ja kadõrovlaste abil, õhates gaasijuhtmeid, hõivates tuumajaama, tulistades ka elumaju ja lasteaedu? Tegemist on meie ühiskonna ilmselge rahvuspõhise lõhestamisega.

Vaevalt et need eesmärgid on kirjas antud ideoloogilise diversiooniüksuse registreerimispaberites Eestis. Ehk selle tegelik tegevus ei vasta deklareeritule. Justiitsminister Maris Lauri otsustas, et mõned agressorriigi propagandatorud tuleb otsemaid kinni keerata, ja nii tehtigi. Propaganda aga jätkub sellisel siis perverssel kujul.

Kui siinne ametlik väljaanne sputnik täna teatas, et Lääs teostab genotsiidi Ukraina elanike suhtes, siis väitis ta seega, et ka eesti riik osaleb genotsiidis. Selle laimu levitamise eest tuleb vastutada.

Ivan Makarov