Kristen Michal valitsusest ja pensionidest – mida ta õieti öelda tahtis? Peale valitsuse sõimamise…

Eesti,
©Scanpix
Kristen Michali emotsionaalses sõnavõtus väljendus kogu Reformierakonna valu võimuta jäämise pärast.

Kristen Michali emotsionaalne ärrituspuhang Delfis näitab, et mõnda aega ministriametit pidanud poliitbroiler ei jaga poliitikast ja majandusest endiselt midagi, kuid soovib võimupirukata jäänud poliitorava auru välja lasta.

Juba pealkiri “Kristen Michal pensionireformist: rahahädas valitsus läheb inimeste säästude kallale ning on pensionäride kibe vaenlane” näitab võimuta jäänud reformierakondlaste pimedat sildistamissoovi. Nii väidab ta, et rahahädas valitsusliidu sooviks olevat minna inimeste säästude kallale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esiteks – pensionireformi ehk teise samba rahade kohest kasutamisvõimalust andes ei tähenda see sugugi, et see raha nüüd tarbimisse paiskuks. Paljud inimesed jätkavad ilmselt säästude kogumist mingis teises vormis, vastavalt oma äranägemisele. Inimesed tahavad ise otsustada ja reform annab neile seleks võimaluse.

Eesti pensionisüsteemiga ei olda rahul hoopis teistsugustel põhjustel – ennekõike seetõttu, et raha sinna koguneb väga visalt ja vähemalt nõukaaja inimesed lähevad vanaduspõlve veetma väga väikese pagasiga. Valitsus ei kutsu aga mitte kogumist lõpetama, vaid lõpetab kohustuse teisse sambasse maksta, andes võimaluse teisteks variantideks.

Michal ütleb, et pensionikasvu mootoriks on majanduskasv. Reformierakonna valitsemise ajal see mootor ei töötanud, nii ongi selle tagajärjeks tavainimeste kõhnad pensionisäästud. Kui aga valitsus üritab seniseid reserve kasutades majandust elavdada, siis näeb Michali selles vaid Reformierakonna poolt sukasäärde kogutud ja väärtust kaotava reservi raiskamist.

Kogu Michali esitatud “argumentatsioon” on pigem täis õela irooniat ja kehva kalambuuri, mitte aga asjalikku kriitikat. Ta küsib, et kellele varasem pensioniseadus siis üldse oli ja pakub ühe küsiva variandina välja, et ehk reptiilidele ja pankadele. Reptiilidest teavad ehk oravapartei fooliummütsid paremini, aga panku nuumati pensionimaksetega küll ja seda just RE toel. Kogu Michali jutt ongi suunatud pankade rahapumpamise kaitsmisele.

Tegelikult ongi arusaamatu, miks Michal üldse sõna võttis. Kui mitte arvestada soovi veelkord valitsust sõimata, sest peale selle ta midagi muud ei öelnudki.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused