Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kristen Michal valitsusest ja pensionidest – mida ta õieti öelda tahtis? Peale valitsuse sõimamise…

-
02.09.2019
Kristen Michali emotsionaalses sõnavõtus väljendus kogu Reformierakonna valu võimuta jäämise pärast.
© Scanpix

Kristen Michali emotsionaalne ärrituspuhang Delfis näitab, et mõnda aega ministriametit pidanud poliitbroiler ei jaga poliitikast ja majandusest endiselt midagi, kuid soovib võimupirukata jäänud poliitorava auru välja lasta.

Juba pealkiri “Kristen Michal pensionireformist: rahahädas valitsus läheb inimeste säästude kallale ning on pensionäride kibe vaenlane” näitab võimuta jäänud reformierakondlaste pimedat sildistamissoovi. Nii väidab ta, et rahahädas valitsusliidu sooviks olevat minna inimeste säästude kallale.

Esiteks – pensionireformi ehk teise samba rahade kohest kasutamisvõimalust andes ei tähenda see sugugi, et see raha nüüd tarbimisse paiskuks. Paljud inimesed jätkavad ilmselt säästude kogumist mingis teises vormis, vastavalt oma äranägemisele. Inimesed tahavad ise otsustada ja reform annab neile seleks võimaluse.

Eesti pensionisüsteemiga ei olda rahul hoopis teistsugustel põhjustel – ennekõike seetõttu, et raha sinna koguneb väga visalt ja vähemalt nõukaaja inimesed lähevad vanaduspõlve veetma väga väikese pagasiga. Valitsus ei kutsu aga mitte kogumist lõpetama, vaid lõpetab kohustuse teisse sambasse maksta, andes võimaluse teisteks variantideks.

Michal ütleb, et pensionikasvu mootoriks on majanduskasv. Reformierakonna valitsemise ajal see mootor ei töötanud, nii ongi selle tagajärjeks tavainimeste kõhnad pensionisäästud. Kui aga valitsus üritab seniseid reserve kasutades majandust elavdada, siis näeb Michali selles vaid Reformierakonna poolt sukasäärde kogutud ja väärtust kaotava reservi raiskamist.

Kogu Michali esitatud “argumentatsioon” on pigem täis õela irooniat ja kehva kalambuuri, mitte aga asjalikku kriitikat. Ta küsib, et kellele varasem pensioniseadus siis üldse oli ja pakub ühe küsiva variandina välja, et ehk reptiilidele ja pankadele. Reptiilidest teavad ehk oravapartei fooliummütsid paremini, aga panku nuumati pensionimaksetega küll ja seda just RE toel. Kogu Michali jutt ongi suunatud pankade rahapumpamise kaitsmisele.

Tegelikult ongi arusaamatu, miks Michal üldse sõna võttis. Kui mitte arvestada soovi veelkord valitsust sõimata, sest peale selle ta midagi muud ei öelnudki.