Kritiseerivad “eksperdid” soovitavad NATO teemal arutledes pea sügavale liiva all peita – samas kui Prantsusmaa ja Saksamaa kutsuvad alliansi reformima

Eesti,
©UU
NATO lennukid meil juba on, miks siis mitte ka roteeruv orkester? Pilt on illustratiivne.

Eile “Aktuaalses Kaamera” esinenud “strateegilise kommunikatsiooni ja välispoliitika eksperdid” andsid siseminister Mart Helmet süüdistades edasi sõnumi, et rääkida tuleb ainult poliitkorrektselt ja kahtlustest avalikult teada anda ei tohtivat.

“Ma ei tea, mis kärbes on siseministrit hammustanud, et ta otsustab edastada Putini jutupunkte. NATO ühtsuse hoidmine toimub alati mitmel tasandil. Poliitilisel tasandil – see tähendab alati sõnavõttudes ühtsuse väljendamist ja kui selles hakatakse deklaratsioonide tasandil kahtlema, siis ongi asi tehtud,” rääkis endine valitsuse strateegilise kommunikatsiooni nõunik Ilmar Raag.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas kommenteeris Eesti välispoliitika instituudi direktor Kristi Raik: “Me ei saa päris kindlad olla, kas me saame USA-d liitlasena 100 protsenti usaldada.” Ehk siis ka “ekspertidel” endal on kahtlused, aga neist rääkimist peavad nad patuks – tehke aga hea nägu pähe ja hõisake, et kõik on korras!

Seega pakuvad “eksperdid”, et tuleb pea liiva alla peita, rääkida ainult ilusaid jutte ühtsusest ja liitlassuhete toimimisest. Kui aga Eesti kaitseväelased ja kaitseliitlased koos siinse liitlaskontingendiga kord venelastega lahinguid lüües abi ootavad ja seda õigeaegselt ei tule, siis on just tänane poliitkorrektsus see, mis nende elud võtab.

Jah, on olemas kontseptsioon, mille järgi tuleb heidutuse nimel reaalset olukorda varjata ja ennast tugevana näidata, kuid see on enesepetmine – kindlasti teadis Vene luure eelmsel suvel väga hästi, et kõik sakslaste allveelaevad olid korraga dokis ja ainult kümnendik lennukitest oli valmis lendu tõusma. Keda me petame?

BNS aga kirjutab just neljapäeva hommikul: Prantsusmaa ja Saksamaa esitasid ettepanekud NATO reformimiseks. Kas nemadki on reformide vajadust esitledes “Putini jutupunktide” edasikandjad? Kas Ilmar Raagil pole täna häbi eile öeldud sõnade pärast, kui tema euroisandad täna reformijuttu ajavad?

Piltlikult võiks NATO-t võrrelda majaga, kus suitsuanduri patarei on tühjaks saamas, kustutid on tähtaja ületanud ja järele kontrollimata, veevõtukoht on kinni kasvanud, kuid elanikud teatavad kindlal häälel, et tuleohutusega on kõik korras, ja nad solvuvad, kui keegi julgeb selles kahelda.

Mart Helme viitas ühes oma kõnes “ajusurnud” inimestele. Kui teatud persoonid teavad, et kuskil on miski valesti, kahtlused on paljudel, ja nad väidavad ikkagi, et peab tegema näo, nagu oleks kõik kõige paremas korras, siis pole ajus tõesti enam kõik rakud elus.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused