Kritiseerivad “eksperdid” soovitavad NATO teemal arutledes pea sügavale liiva all peita – samas kui Prantsusmaa ja Saksamaa kutsuvad alliansi reformima

Eesti,
©UU
NATO vihmavari peab olema reaalne, mitte kujuteldav.

Eile “Aktuaalses Kaamera” esinenud “strateegilise kommunikatsiooni ja välispoliitika eksperdid” andsid siseminister Mart Helmet süüdistades edasi sõnumi, et rääkida tuleb ainult poliitkorrektselt ja kahtlustest avalikult teada anda ei tohtivat.

“Ma ei tea, mis kärbes on siseministrit hammustanud, et ta otsustab edastada Putini jutupunkte. NATO ühtsuse hoidmine toimub alati mitmel tasandil. Poliitilisel tasandil – see tähendab alati sõnavõttudes ühtsuse väljendamist ja kui selles hakatakse deklaratsioonide tasandil kahtlema, siis ongi asi tehtud,” rääkis endine valitsuse strateegilise kommunikatsiooni nõunik Ilmar Raag.

Samas kommenteeris Eesti välispoliitika instituudi direktor Kristi Raik: “Me ei saa päris kindlad olla, kas me saame USA-d liitlasena 100 protsenti usaldada.” Ehk siis ka “ekspertidel” endal on kahtlused, aga neist rääkimist peavad nad patuks – tehke aga hea nägu pähe ja hõisake, et kõik on korras!

Seega pakuvad “eksperdid”, et tuleb pea liiva alla peita, rääkida ainult ilusaid jutte ühtsusest ja liitlassuhete toimimisest. Kui aga Eesti kaitseväelased ja kaitseliitlased koos siinse liitlaskontingendiga kord venelastega lahinguid lüües abi ootavad ja seda õigeaegselt ei tule, siis on just tänane poliitkorrektsus see, mis nende elud võtab.

Jah, on olemas kontseptsioon, mille järgi tuleb heidutuse nimel reaalset olukorda varjata ja ennast tugevana näidata, kuid see on enesepetmine – kindlasti teadis Vene luure eelmsel suvel väga hästi, et kõik sakslaste allveelaevad olid korraga dokis ja ainult kümnendik lennukitest oli valmis lendu tõusma. Keda me petame?

BNS aga kirjutab just neljapäeva hommikul: Prantsusmaa ja Saksamaa esitasid ettepanekud NATO reformimiseks. Kas nemadki on reformide vajadust esitledes “Putini jutupunktide” edasikandjad? Kas Ilmar Raagil pole täna häbi eile öeldud sõnade pärast, kui tema euroisandad täna reformijuttu ajavad?

Piltlikult võiks NATO-t võrrelda majaga, kus suitsuanduri patarei on tühjaks saamas, kustutid on tähtaja ületanud ja järele kontrollimata, veevõtukoht on kinni kasvanud, kuid elanikud teatavad kindlal häälel, et tuleohutusega on kõik korras, ja nad solvuvad, kui keegi julgeb selles kahelda.

Mart Helme viitas ühes oma kõnes “ajusurnud” inimestele. Kui teatud persoonid teavad, et kuskil on miski valesti, kahtlused on paljudel, ja nad väidavad ikkagi, et peab tegema näo, nagu oleks kõik kõige paremas korras, siis pole ajus tõesti enam kõik rakud elus.

UU

Kommentaarid

2 commentsOn Kritiseerivad “eksperdid” soovitavad NATO teemal arutledes pea sügavale liiva all peita – samas kui Prantsusmaa ja Saksamaa kutsuvad alliansi reformima

 • Avatar
  Margus Peterson

  ah et Mart Helme plaan B on enneolematu välis- ja sisepoliitiline ämber?! jassoooh . . . kes vana asja meelde tuletab,
  sel silm pääst välja. kes unustab – sel mõlemad. pääle viimast suurt sõda lubati eestlastele (ja mitte ainult) VALGET
  LAEVA. kannatage pisut, pidage veel veidi vastu – ja ta TULEB! neid, kes seda uskusid, polnud mitte vähe. Vändras leidus
  kaks hakkajat noort meest, kes, ära ootamata valge laeva saabumist, hakkasid Eesti vabariiki taastama. sest valge laev on
  kohe-kohe kohal ja me oleme kurja küüsist päästetud! nende üritus päädis suht kiiresti siberi “vabaduse” 10-aastase “nauti-
  misega”. ja on siiani teadmata, kas see valge laev on ka kunagi “kodusadamast” lahkunud või ei. kui on, siis siinkandis
  pole teda nähtud. ju ta ilmamere laenetel lendava hollandlasena ulbib. on keegi teda nägema juhtund, paluks lahkeste
  teavitust anda. MASENDAV TEGELIKKUS sai teatavaks palju hiljem.
  venelastest on suisa kahju. oleks nad teadnud, et pesakond kohalikke rotte, olgu nad kahe- või neljajalgsed, ja paar-kolm
  kõvemat tuuleiili teevad eesti riigi juhtimisvõimetuks. meie arvelt oleks nad kena kopka kokku hoidnud.
  kajakõsõ-kaunikõsõ “muret” rattajürka väidetava valmiduse pärast riiki reeta tuleb muidugi mõista – sest reffidel ei
  õnnestu seda enam teha. ja loodetavasti igaveseks. Ants Laaneots on öelnud, et reffide “valitsemise” ajal oli eestil
  lahingumoona varu 5-ks – loe: VIIEKS PÄEVAKS! seda pole võimalik teisiti mõista kui RIIGIREETMINE!
  kui Mart Helme ütles, et peab olema ka plaan B, siis neid peab olema palju rohkem. A-st Y-ni.

 • Avatar
  Leo Viller

  On olemas üsna palju taolisi “eksperte ” ja muid mõttehiiglasi, kes süüdistavad halvas ilmas sünoptikuid

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused