Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui FB muutub täielikult FBI-ks, tuleb kolida MeWe-sse

-
03.04.2019
MeWe platvorm ootab, kuni Facebook langeb tsensuurinõudjate võrku.
© UU

Üha vähenev sõnavabadus Facebookis motiveerib inimesi otsima uusi sotsiaalmeedia platvorme.

Facebook on juba pikka aega tugevat kriitikat oma aktiivse tegevuse eest sõnavabaduse vähendamisel. Tänu kasutajakontode blokeerimisele ja sisu eemaldamisele on paljud sotsiaalmeedia kasutajad hakanud otsima teisi võimalusi, sealhulgas on märgatud MeWe platvormi. Näiteks on Online Magazine Citizen nüüd avatud MeWe platvormil.

MeWe on Ameerika sotsiaalmeedia platvorm, mille asutas 2012. aastal Mark Weinstein. Selle aluseks on olnud kasutaja privaatsuse ja täieliku omajuhtimise rõhutamine. Mitmed sotsiaalkriitilised kasutajad on Facebookist MeWe-sse kolinud ja paljudel on seal sadu sõpru.

Sotsiaalmeedia kohta on analüütikud juba ammugi kirjutanud, et see on üle võtnud osa ajakirjanduse funktsioonidest, kuid on seejuures vähem kontrollitav. Seetõttu kardavadki sotsiaalmeediat kõige rohkem totalitaarsed režiimid.

Facebook, Twitter ja Google on viimasel ajal ka liberaalse demokraatiaga Läänes tugeva totalitaarse surve alla sattunud. Osaliselt on see põhjendatud, sest sotsiaalmeediat on kasutatud vägivalla õhutamiseks, kuid märgatavalt tuntavam on soov “vihakõnede” vaigistamise kaudu suukorvistada poliitilisi ja ideoloogilisi oponente. See piir, kus asi läheb antidemokraatlikuks sõnavabaduse lämmatamiseks, on üsna lähedal või juba ületatud.

Eriti tugevat survet avaldab sotsiaalmeediale ebademokraatlikuks muutunud Euroopa Liit, aga ka paljud vasakliberaalide kontrolli all olevad rahvusvahelised organisatsioonid. Nii rändepakti kui ka Euroopa Parlamendi afrofoobia-resolutsiooni on sisse kirjutatud nõue vaigistada kõiki migratsiooni kritiseerivaid meediakanaleid, võtta neilt rahastus, kirjutada rändeprotsessidest ainult head ja eirata kõike negatiivset.

Ka Eestis on Facebook aktiivselt lämmatamas just rahvusmeelseid kasutajaid, kes saavad blokeeringuid väga tühistel või kaebajate poolt välja mõeldud põhjustel. Seetõttu on siingi jutuks olnud ülekolimine, kuid näiteks MeWe pole veel piisavalt laiahaardeline, et sinna massiliselt üle kolitaks. Kui FB aga muutub täielikult FBI-ks, siis tuleb paljudel see tee ette võtta.

Muidugi saab mistahes uus sotsiaalmeediaplatvorm kohe tundma inkvisiitorite survet, aga ehk suudab mõni neist sellele ka vastu seista.

Allikas: kansalainen.fi