Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kui Kaja Kallas ütleb midagi peaministrina, siis selle eest vastutab riik?!

-
15.02.2024
Kaja Kallas korruptsioonivastases erikomisjonis
© Riigikogu

Peaminister Kaja Kallas tekitas järjekordse nonsensi, andes mõista, et kõige eest, mida tema peaministrina räägib, tema üldse eraisikuna ei vastutagi ning et tema poolt räägitu eest peaks vastutama hoopis riik.

Postimees kirjutab, et Kallas keeldub isiklikult vastutamast ettevõtja kohta öeldu eest. „Peaminister Kaja Kallast esindavad advokaadid väidavad, et tema mullu suvel valitsuse pressikonverentsil öeldut, mille kohaselt oli ettevõtja Parvel Pruunsild maksnud Keskerakonnale, Isamaale ja EKRE-le raha selleks, et nad lõhuksid Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni, ei saa pidada Kallase kui eraisiku seisukohaks, mille eest võiks teda pidada isiklikult vastutavaks.“

Pruunsilda esindavad advokaadid on oma hagis Harju maakohtule nõudnud, et peaminister Kallas kuulutaks valitsuse pressikonverentsil eelmise aasta 6. juulil Pruunsilla kohta väidetu valeks ning lükkaks selle ühemõtteliselt ümber.

Kallase kaitsjad aga väidavad, et kuna Kallas täitis pressikonverentsil Pruunsilla antud raha teemal esinedes peaministrina avalik-õiguslikke ülesandeid, on põhjendamatu asuda seisukohale, et valitsuse pressikonverentsil öeldud väidete eest on vastutav Kallas eraisikuna.

Pruunsild ütles Kallase esindajate esitatud käsitluse kohta Postimehele, et see ajas teda südamest naerma ja pani küsima, kas see on mingi nali. „Ma olen elus üht-teist näinud, aga selle peale küll ei oleks tulnud, et peaminister kõrvaldab enda selle [tema öelduga kaasnenud] probleemi juurest,“ lausus Pruunsild.

 

Loe siit:

https://www.postimees.ee/7959119/kaja-kallas-keeldub-isiklikult-vastutamast-ettevotja-kohta-oeldu-eest