Kui küberründaja võib laadida alla meie dokumendifotod, siis ei ole turvalised ka e-valimised

Eesti,
mobiil id, id kaart
©Uued Uudised
ID-kaardi lugeja

Teatavasti sai möödunud nädalal ründaja ligi 286 438 isikut tõendava dokumendi fotole, Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) sulges ligipääsu sama päeva õhtul. Politsei tabas ka rünnakus kahtlustatava mehe.

Aga millest see juhtum meile kõneleb? See kõneleb selget keelt sellest, et ükski asi, mis puudutab meie nii edukas e-Eestis kübervaldkonda, ei ole turvaline ja on seega manipuleeritav. See puudutab kõige muu hulgas ka paljuräägitud e-valimisi, mille vastu senisel moel rahvuskonservatiivid on võidelnud, sest e-valimiste tulemused ei saa olla õiged, millele üheselt viitab ka praegune rünnak.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

RIA juhi Margus Noormaa sõnul laaditi fotosid alla massiliselt 9000 eri Eesti ja välismaa IP-aadressilt, selleks kasutas ründaja robotvõrgustikku ja võltsitud digitaalseid sertifikaate.

Siinkohal pole isegi oluline, mida ründaja sellega saavutada tahtis, oluline on panna tähele, et see kõik on tegelikult võimalik.

Ja ärgu tulgu keegi rääkima, et ka e-valimised on turvalised. Ei ole!

RIA esindaja rahustav jutt selle kohta, et kõnesolev juhtum ei avalda mingit mõju e-teenustele ega ka ID-kaardile, mobiil- ja Smart-ID-le, pole lihtsalt „teaduslikult põhjendatud“, nagu praegusel ajal moekas öelda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused