Kui Reformierakond on eesti keelt ainult lubadustes õpetanud, siis valitsuse uus riigieelarve ka investeerib sellesse

Eesti,
©Uued Uudised
EKRE osalusega valitsus investeerib sellesse, et eesti keel jääks kõlama ka Ida-Virumaal. Pilt on illustratiivne.

Kui Reformierakond ja sotsid jätsid oma valitsemisajal eesti keele unarusse ja tõhustasid hoopis rahvusvahelikustamist, ning praegu kasutab opositsioon eesti keele teemat vaid propagandavahendina, siis EKRE osalusega valitsus panustab sellesse, et muulaste keeleõppeks oleks nii vahendeid, võimalusi kui ka õpetajaid.

Eesti keelest erineva emakeelega õpilaste toetamiseks eesti keele omandamisel on kavandatud kokku 8 miljonit eurot. Sellest 2,3 miljonit eurot on ette nähtud koolieelsetele lasteasutustele, et viia veelgi enamatesse muu emakeelega laste rühmadesse programm „Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Käesoleval õppeaastal laieneb programm 50 uude vene õppekeelega lasteaiarühma Tallinnas, Ida-Virumaal, Maardus, Tartus ja Mustvees.

Programmi abil saab toetada 2021. aasta lõpuks 153 eestikeelset lisaõpetajat lasteaedades. Tänavu laienes programm algklassidesse ning jätkub ka  uuel aastal nii Tallinnas, Ida-Virumaal kui Tartus.

Eesti rahvuskultuurile mõtlev koalitsioon on rahvuskonservatiivide initsiatiivil suurendanud ka toetust eesti keele, kultuuri- ja haridusuuringutele, et kindlustada Eesti kultuuriruumi, keele ja hariduse arenguks vajalik teadus- ja arendustegevus, ning raha sai ka üldlaulu- ja tantsupeopeo korraldamine.

Eesti keele ja kultuuri positsiooni tugevdamine on koalitsioonis olnud üks EKRE prioriteete, sest liberaalsete valitsuste võimutsedes on nende edendamine rahvusvahelikustamise arvelt vaeslapse rolli jäetud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused