Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kui valitsus ei liiguta, tuleb ise tegutseda: meelelahutuskohad kaotavad massiliselt ise koroonapiirangud

-
04.03.2022
Ööklubi
© Scanpix

Kuna sõja puhkemisega Ukrainas on valitsuse tähelepanu mõttetuks osutunud koroonapiirangute lubatud kaotamisest eemaldunud, ent majanduslik olukord läheb aina hullemaks, on hulk toitlustus- ja meelelahutusasutusi loobumas omaalgatuslikult koroonapiirangute järgimisest.

ERR vahendab, et üheksa Tallinna kesklinna toidukohta ja baari, üks Tartu baar ja üks Narva ööklubi on alla kirjutanud algatusele, milles teatavad, et loobuvad järgmisel nädalal ise meelelahutusasutustele kehtivate koroonapiirangute järgimisest.

Algatusega ühinenud leiavad, et ööklubide, baaride ja restoranide kellaajaline piirang, mahupiirang ja koroonatõendi nõue ei ole enam õigustanud ning nad loobuvad nende meetmete järgimisest ja kontrollimisest alates 11. märtsist. Ühtlasi kutsuvad nad teisi meelelahutuspaiku sama tegema ehk avama oma uksed ilma kellaajalise- ja mahupiiranguta ning kõigile, sõltumata vaktsineerimisstaatusest.

Teate koostajad märgivad, et vaadates koroonapiirangute olukorda mujal Euroopas, kus paljudes riikides on need kaotatud ning statistilisi näitajaid Eestis, on aeg Eesti meelelahutussektori eluspüsimiseks survestada valitsust teistest riikidest eeskuju võtma.

“Meelelahutus mängib olulist rolli inimeste vaimsele tervisele ja meelelahutus- ning toitlustussektor pakub tööd tuhandetele eestlastele,” põhjendavad paigad oma sammu.