Kuidas ERR välispoliitilisi uudiseid solgib

Eesti,
Telemaja

Välisuudised on üks osa kogu uudistevoost, kus lugejat kõige rohkem valeinfoga üle valatakse ja kus paljust tegelikult toimuvast peavoolumeedia üldse vaikib.

Nii üritatakse Rumeenia sotsiaaldemokraadid panna ühte patta rahvuskonservatiividega, ja seda seda teeb ERR eesotsas Astrid Kanneliga, kes on varem teinud väga vaenuliku intervjuu Ungari teemal.

Lääne agentuurid panevad Rumeenia sotsiaaldemokraadid ühte patta kommunistidega ehk peavad neid vasakpoolseteks. Rumeenia parlamendivalimistel on juhtimas opositsioonis olevad vasakpoolsed sotsiaaldemokraadid (PSD), kuid Euroopa Liidu meelne liberaalne partei PNL võib sellegipoolest võimule jääda. (STT-AFP-BNS, 7. detsember)

PSD on omaaegse Kommunistliku Partei järglane ning domineerinud Rumeenia poliitikas viimased 30 aastat. (AFP-BNS, 6. detsember)

Mida aga kirjutab ERR ja Astrid Kannel? “Ehkki nad nimetavad end sotsideks, on nad politoloogide hinnangul rahvuskonservatiivid ja võrreldavad Poola ning Ungari tänaste võimuparteidega.” (ERR, 7. detsember)

Seega proovis ERR teadlikult välispoliitikat omatahtsi tõlgendada.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused