Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuidas Maa kuklapoole terroristi rahvuskonservatiivsuse mosaiiki üritatakse sobitada

-
30.03.2019
Politseinik rünnaku alla langenud mošee juures.
© AFP/Scanpix

Mõne aja eest toimunud Uus-Meremaa terroriakti kordasaatjat üritatakse nüüd kokku sobitada maailma kõigi immigratsioonivastaste, rahvuslike ja konservatiivsete jõududega.

Juba mõnda aega kirjutati sellest, kuidas mošeetulistaja olevat viibinud Euroopas ja just rahvuslike valitsustega riikides: Bulgaarias, Austrias, Itaalias ja mujalgi. Toon on ikka selline, et kuigi me midagi ei tea, ju ta ikkagi nõu pidamas käis!

Nüüd ollaksegi otsaga Lätti ja Eestisse jõudnud. Postimees kirjutab: “50 inimest mõrvanud terrorist Brenton Tarrant külastas detsembris Eestit, postitas kaks päeva enne rünnakut sotsiaalmeediasse Eesti kohta vandenõuteooriaid ning nimetas eestlasi ka oma “manifestis””.

Postimehe sopapritsimist arvestades tahetakse ilmselgelt märku anda – ju ta siis ka kellegagi EKRE-st kokku sai. Juba ollaksegi jõudnud otsese sihtmärgini: Postimees kirjutab, et Sinise Äratuse konverentsi leht Facebookis ehiti meemiga «australian shitposter», mida kasutab sotsiaalmeedias enda märgina terrorist Tarrant.

“See oli väga jube, mis Uus-Meremaal toimus. Mõistame selle kindlasti hukka,” ütles üritusel ühe esinejana üles astunud EKRE noor Remi Sebastian Kits Postimehele. Aga kindlasti sopaväljaandele sellest ei jätku – nende märg unenägu on tõestada, nagu osalenuks keegi EKRE-st maailma kuklapoolel toimunud rünnakus. Või vähemalt kiitnuks heaks.

Võib tõesti olla, et Uus-Meremaa tulistaja mainis paljusid maailma konservatiivseid riike ja poliitilisi jõude, pidades neid immigratsiooni osas endaga sarnaselt mõtlevateks. Aga seda kõigi rahvuslastega seostada on sama absurdne, kui süüdistada Briti leiboristide liidri Jeremy Corbyni antisemitistlike väljaütlemiste järel juudivastasuses näiteks Austraalia leiboriste.

Ilmselt üritaks Postimees leida rahvuskonservatiivide seoseid lisaks 1930. aasta Saksamaale ka punakhmeride või Boko Haramiga, aga see on isegi nende jaoks vist liig.