Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuidas meedia Urmas Reitelmanni valetajaks tituleerides ise kõik pea peale pööras

-
08.10.2019
Urmas Reitelmann.
© UU

Ajakirjandus on taas ühe jampsi kokku keeranud, mängides seejuures daatumitega ja möödarääkivustega – jutt käib Urmas Reitelmannist, tema pääsust Euroopa Nõukogu Parlamentaalse Assamblee Eesti delegatsiooni liikmeks ja meediakajastustest.

Delfi kirjutab: “Eile peale Reitelmanni väliskomisjonile aruandmist teatas Reitelmann “Aktuaalsele kaamerale”, et eile oli esimene kord, kui keegi temalt 2015. aasta väljaütlemiste kohta aru päris. “Täpsustati kunagise skandaali üksikasju, mis oli ka ausalt öelda esimene kord, kui seda üldse keegi minu käest küsis. Meil oli suuremat sorti minu vastane, vaat et kahekuuline meediapeks ilma, et minu käest oleks keegi seletusi küsinud,” ütles Reitelmann nagu aus mees.”

Delfi väidab viitega kahele artiklile Delfis ja Eesti Ekspressis 2015. aastast, et Urmas Reitelmannilt olevat tollal ju küsitud, kuid ta ise olevat keeldunud kommentaaridest.

“Aktuaalses kaameras” esimesest korrast rääkides aga pidas EKRE poliitik silmas seda, et temalt küsiti kommentaare esmakordselt pärast seda, kui tema kunagised ütlused väliskomisjonis ENPA delegatsiooni liikmeks saamiseks probleemiks tõusid – meediapeks algas juba siis, aga ajakirjandus pöördus tema poole selgituste saamiseks alles nüüd.

Delfi ise tunnistab, et küsis Reitelmannilt kommentaari väliskomisjonis esinemise ja varasema skandaali kohta alles viimasel nädalal. “Eile küsis Delfi Reitelmannilt kommentaari väliskomisjonis esinemise ja varasema skandaali kohta, ent Reitelmann soovis küsimusi meilitsi ning nendele ei ole ta vastanud. Täna võttis Reitelmann taas toru, ent lõpetas kohe kõne, kui kuulis, et temaga räägib reporter,” seisab Delfi loos.

Delfi teatas Uutele Uudistele loo ilmumise järel, et on Urmas Reitelmanni poole pöördunud ka 30. septembril, mida tõestab ka lugu “Urmas Reitelmann hoiab ENPA kandidatuuri osas suu kinni”.

“Reitelmann ise ei soostu kommenteerima, kas tema seisukohad pagulaste ja eestivenelaste osas on muutunud. “Miks see Teid üldse huvitab?” päris Reitelmann ajakirjaniku küsimuse kohta. Selgituse peale, et ENPAs esindaks Reitelmann Eesti poliitilisi huve, teatas ta: “Delfil puudub uurimisvajadus.” Pärast seda katkestas Reitelmann kõne,” kirjutas Delfi tollal.

Poliitik ei soovi kõmuotsijatele enam konti hambusse anda. “Eesti Ekspress grupis ollakse või vähemalt peaksid olema teadlikud, et ma nende saastaväljaannetega ei suhtle, ei ole kunagi suheldud ega tee seda ka edaspidi. Ainus erand oli paari aasta tagune usutlus EPLis, mis oli sisuline, mitte kõmuline. Ma ei vasta üldse mitte ühelegi ajakirjaniku küsimustele, mida nad üritavad saada telefoni teel, ainus erand on mõned ERRi ajakirjanikud,” vastab Urmas Reitelmann meediale.

Ilmselt peitub Urmas Reitelmanni peamine möödalask selles, et ta rääkis arupärimiste puudumisest kõneledes tõsisest ajakirjandusest, mitte kõmuväljaannetest, kellega suhelda ta ei kavatsegi.