Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Külad hääbuvad: kohalike jaoks oluline tankla sulgeb uksed

-
29.12.2023
Tankla
© UU

Eesti valitsuse maaeluvastane poliitika annab peaaegu iga päev endast mõnes Maarjamaa otsas märku.

Lääne-Virumaal sulgeb uksed Tallinn-Narva maantee lähedale jääv tankla, mis koos oma müügikohaga oli kohalikele olulise tähtsusega. Nüüd ei tasu majandamine enam ära.

Virumaa Teataja kirjutab, et Viitna tankla on läbi aastakümnete olnud üheks oluliseks peatuspaigaks Võsule suunduvate suvitajate teekonnal. Hoolimata retrohõngulisest välimusest sai siiani Viitna tanklast kütust automootorile ning kuuma kohvi ja söögipoolist autojuhile. Enam ühel Eesti põhimaanteel liikujad sellega arvestada ei saa, sest 31. jaanuaril pannakse Viitna tankla uksed jäädavalt lukku.“

“See on ümbruskonna inimestele materiaalselt ja emotsionaalselt täiesti hävitav otsus,” sõnas tanklas oste teinud Väino. “Ümbruskonna inimeste jaoks oli see esmatarbekaupade ja kütuse ostmiseks päästerõngas.” Ta pakkus, et oma mõju on sulgemisotsusel umbes tuhandele inimesele. Tuleb silmas pidada, et tankla ei olnud kohalike jaoks pelgalt kütuse ostmise koht, vaid poekese riiulitelt võis leida kõike hädavajalikku prügikottidest purgisuppideni.  Viitnal pole enam ka kauplust.

Tankla klienditeenindajad rääkisid, et kohalike pensionäride jaoks on see eluliselt tähtis paik ja nüüd peavad vanainimesed ilmselt valla sotsiaaltöötajate abile lootma.

Tarbekaupu vedava kaubaauto juht oli klienditeenindajale öelnud, et tema on Lääne-Virumaal juba viit sulgemisteatega silti ustel näinud.