Kultruurkapitali juhatajana asub tööle Kertu Saks

Eesti,
- Updated
ENERGIA AVASTUSKESKUS, REMONT

Eesti Kultuurkapitali juhataja konkursil osutus valituks Kertu Saks, kes asub tööle 14. novembril.

Saks valiti välja 24 kandidaadi seast, teatas kulka BNS-ile. Kultuuriminister Indrek Saare sõnul valiti inimene, kelles on palju kultuuriarmastust, pädevust ja kirge selle valdkonna vastu. Tegemist on inimesega, kes suudab näha asju suures pildis ning kellel on soov Kultuurkapitali kaudu kultuurimaastikku edasi arendada.

Saks on SA Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskuse juhatuse liige ning Energia avastuskeskuse juhataja, varasemalt töötanud ajakirjanikuna Eesti Päevalehes ning  Sotsiaalministeeriumis Euroopa Sotsiaalfondi koordinatsioonijuhina.

Saks kaitses 2011. aastal Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonnas doktorikraadi teemal “Eesti ajalehtede toimetuskultuuri kujunemine 1988 kuni 2005”.

Ta on avaldanud haridusteemalisi artikleid ning kirjutanud mitmeid elu- ja kultuuriloolisi raamatuid, sealhulgas “Isaga koos. Mälestusi Kaarel Kilvetist” ja “Krista Kilvet. Peegelpilgus.”

“Kultuurkapitali juhatajana plaanin uurida, milline on Kultuurkapitali roll täna ning kavandada, milline see võiks olla 20 aasta pärast. Maailm muutub väga kiiresti ja Kultuurkapital on oma taasloomise ajast samuti palju muutunud. Seda tuleb märgata ning muutusi teadlikult kujundada,” ütles Kertu Saks.

BNS

FOTO: PM/Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused