Kultuuriministrit toetades: umbkeelseid Bolti ja Wolti “tuumafüüsikuid” on tõesti juba ülearu

Rubriik Eesti On
©UU

EKRE osalusega valitsuse puhul on räägitud poliitilise kursi muutumisest ja seepeale võib öelda vaid: Jumal tänatud!

See uus kurss on toonud ühiskonda uue mõtlemise, asjade nägemise just sellisena, nagu see on, ja ka nähtu otsekohese väljatoomise. Ühiskonnas hakkab kaduma see pikki aastaid kultiveeritud poliitkorrektsus ja seda tänu rahvuskonservatiividele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seetõttu on ka Uutel Uudistel hea meel vahendada kultuuriminister Tõnis Lukase sõnu, mida on tegelikult eestlased juba aastaid mõelnud ja EKRE poliitikud ka välja öelnud.

Tõnis Lukase sõnul on ta viimasel ajal Tallinna kesklinnas käies mõelnud, kas ikka kõik võõramaalased käivad siin ülikoolis õppimas või on huvitatud eesti keele õppimisest, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

“Vaatan ka mitmel pool kesklinnas, Tammsaare pargis – mul tekib ka küsimus nagu paljudel inimestel, et kas need noored mehed, kes seal liiguvad ja kes eesti kultuuriga ilmselt väga lõimitud ei ole – kas need on ikka ainult need noored tuumafüüsikud, kes ülikoolides õpivad või tuleb siia sisse ikka ka sellist sisserändajat, kes ei ole valmis eesti keelt omandama ja keda kõiksugu Boldid ja Woldid ja muud ettevõtted võtavad täitsa südamerahuga tööle, (kuigi) kes üldse eesti keelt ei valda, ja meie, eestlased, peame nendega teistes keeltes siin suhtlema, et saada oma toit või post kätte või taksoga sõita,” rääkis Lukas.

Kultuuriminister võttis sõna seoses viimasel ajal üha leviva protestiga selle üle, et eestlased ei saa enam teenuseid emakeeles kätte.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused