Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kultuuriministrit toetades: umbkeelseid Bolti ja Wolti “tuumafüüsikuid” on tõesti juba ülearu

-
18.09.2019
© UU

EKRE osalusega valitsuse puhul on räägitud poliitilise kursi muutumisest ja seepeale võib öelda vaid: Jumal tänatud!

See uus kurss on toonud ühiskonda uue mõtlemise, asjade nägemise just sellisena, nagu see on, ja ka nähtu otsekohese väljatoomise. Ühiskonnas hakkab kaduma see pikki aastaid kultiveeritud poliitkorrektsus ja seda tänu rahvuskonservatiividele.

Seetõttu on ka Uutel Uudistel hea meel vahendada kultuuriminister Tõnis Lukase sõnu, mida on tegelikult eestlased juba aastaid mõelnud ja EKRE poliitikud ka välja öelnud.

Tõnis Lukase sõnul on ta viimasel ajal Tallinna kesklinnas käies mõelnud, kas ikka kõik võõramaalased käivad siin ülikoolis õppimas või on huvitatud eesti keele õppimisest, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

“Vaatan ka mitmel pool kesklinnas, Tammsaare pargis – mul tekib ka küsimus nagu paljudel inimestel, et kas need noored mehed, kes seal liiguvad ja kes eesti kultuuriga ilmselt väga lõimitud ei ole – kas need on ikka ainult need noored tuumafüüsikud, kes ülikoolides õpivad või tuleb siia sisse ikka ka sellist sisserändajat, kes ei ole valmis eesti keelt omandama ja keda kõiksugu Boldid ja Woldid ja muud ettevõtted võtavad täitsa südamerahuga tööle, (kuigi) kes üldse eesti keelt ei valda, ja meie, eestlased, peame nendega teistes keeltes siin suhtlema, et saada oma toit või post kätte või taksoga sõita,” rääkis Lukas.

Kultuuriminister võttis sõna seoses viimasel ajal üha leviva protestiga selle üle, et eestlased ei saa enam teenuseid emakeeles kätte.