Kultuuriteo tiitli pälvis loomeinimeste pöördumine Rail Balticu vastu

Rubriik Eesti On
- Updated
Rahaauk Rail Baltic

Tänavuse Kultuuri Teo laureaadiks kuulutati loomeinimeste Rail Balticu vastane avalik ühispöördumine ehk “222 kiri”.

“222 inimese ühispöördumine on murekiri – inimeste südames on mure, et enneolematu suurprojekt Rail Baltic selle praegu kavandataval kujul rikub jäädavalt Eesti põhilisimad väärtused,” kommenteeris Rakvere teatris toimunud galal auhinna vastu võtnud ideealgataja Toomas Kiho. “See on appikarje. Kas meie valitud valitsejad kuulevad, kui vaimuinimesed Eesti pärast muret üles näitavad? Kas meil on oma Eestiga veel lootust või pole, selles on küsimus. Ja see on traagiline küsimus.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nominentide esitlemine toimus Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsi “Kultuur ja keskkond” raames. Viie nominendi seas esitati peale riigikogule esitatud ühispöördumise ka Setomaa kolmekordne ülemsootska Aarne Leima ja tema kultuuriprojekt “Setomaa külad”, elamustuur Laste Vabariik, Mahe-Eesti arenguidee ja riigi mahekäsitluse kontseptsioon, Eesti – arukas ja mahekultuurne riik ning Konrad Mäe elulooraamat.

Eesti Kultuuri Koda annab Kultuuri Teo auhinda välja viiendat korda.

Eesti erakondadest on Rail Balticu projektile ainsana oma järjekindlat vastuseisu üles näidanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kuigi projekti vastu on veel mõned erakonnad või vähemasti nende liikmed. Vaatamata RB vastase rahvaliikumise püüdlustele suruti projekt Riigikogus kevadel siiski jõuga läbi.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused