Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kultuuriteo tiitli pälvis loomeinimeste pöördumine Rail Balticu vastu

06.11.2017
Rahaauk Rail Baltic

Tänavuse Kultuuri Teo laureaadiks kuulutati loomeinimeste Rail Balticu vastane avalik ühispöördumine ehk “222 kiri”.

“222 inimese ühispöördumine on murekiri – inimeste südames on mure, et enneolematu suurprojekt Rail Baltic selle praegu kavandataval kujul rikub jäädavalt Eesti põhilisimad väärtused,” kommenteeris Rakvere teatris toimunud galal auhinna vastu võtnud ideealgataja Toomas Kiho. “See on appikarje. Kas meie valitud valitsejad kuulevad, kui vaimuinimesed Eesti pärast muret üles näitavad? Kas meil on oma Eestiga veel lootust või pole, selles on küsimus. Ja see on traagiline küsimus.”

Nominentide esitlemine toimus Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsi “Kultuur ja keskkond” raames. Viie nominendi seas esitati peale riigikogule esitatud ühispöördumise ka Setomaa kolmekordne ülemsootska Aarne Leima ja tema kultuuriprojekt “Setomaa külad”, elamustuur Laste Vabariik, Mahe-Eesti arenguidee ja riigi mahekäsitluse kontseptsioon, Eesti – arukas ja mahekultuurne riik ning Konrad Mäe elulooraamat.

Eesti Kultuuri Koda annab Kultuuri Teo auhinda välja viiendat korda.

Eesti erakondadest on Rail Balticu projektile ainsana oma järjekindlat vastuseisu üles näidanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kuigi projekti vastu on veel mõned erakonnad või vähemasti nende liikmed. Vaatamata RB vastase rahvaliikumise püüdlustele suruti projekt Riigikogus kevadel siiski jõuga läbi.

BNS