Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kümnemiljonimees Siim Kallas alustas tööd Viimsi vallavanemana omaenda uhke kabineti loomisest

-
30.05.2018
Siim Kallas satub igas ametis suurematesse või väiksematesse jamadesse.
© UU

Paljude skandaalidega seotud oravapartei juhtivtegelased jätkavad maksumaksja raha eest oma laia elulaadi.

Reformierakonna auesimees ja Viimis vallavanem Siim Kallas vastas teisipäeval volikogu fraktsiooni Ühendatud Opositsioon arupärimisele, et vallamajas temale uue töökabineti ehitamine ja sisutamine maksis kokku 25 766 eurot ja 45 senti, vahendab BNS.

Kallas teatas, et projekteerimine maksis 840 eurot, ümberehitustööd 10 159 eurot 20 senti, mööbliga sisustamine 12 284 eurot, 44-ruutmeetrine plaatvaip 1293 ja 25 senti ning koridorikapp külaliste üleriietele 1190 eurot. Kabineti arvuti IT-võrku ühendamisele ja arvutite uuendamine ei maksnud väidetavalt midagi.

Mitmete finantsskandaalidega seostatav Siim Kallas ei näita Uute Uudiste hinnangul vähemalgi määral välja, et ta sooviks oma isikuga seotud kahtlustekoormast vabaneda, temas on endiselt nomenklatuuri ülbust ning üleoleku- ja karistamatusetunnet.

Vallavanemana on Siim Kallas soovitanud kinnisvara maksustamist, oma loodud erakonnas aga on ta sokutanud esiplaanile tütre Kaja Kallase (“Siim Kallas erakonnakaaslastele: Hanno Pevkur ei saanud partei esimehena hakkama, tema kõned ja intervjuud olid igavad”, Delfi 13.04.2018). Tema sõnavõtud Eesti valupunktide teemal on alati lähtunud Euroopa Liidu, mitte Eesti riigi huvidest (“Siim Kallas hoiatab Euroopa Liitu lammutava euroskeptitsismi ja kurjuse eest”, Objektiiv, 10. 05.2018).

Laiemas laastus võib eeldada, et kui Reformierakond taas võimule saab, siis hakkabki elu käima nii, nagu Viimsi vallavanema värskelt remonditud kabinetiga juhtus.

UU