Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kunagine Isamaa juht Mart Laar räägib liberaalide jutupunkte

-
01.02.2021
Mart Laar
© Riigikogu.

Kahe valitsuse lagunemise juures olnud kunagine peaminister ja Isamaaliidu endine esimees Mart Laar pidas intervjuus Postimehele Isamaa koalitsiooni EKREga masohhismiks „õnneks suutis „süvariik“ USAs Donald Trumpi ära seedida.

Põhimõtteliselt ülistas konservatiiv Mart Laar süvariiki ja USA demokraate, et nad Trumpi hävitasid. See kõlab kui laguneva Isamaa erakonna sisemine kell ja allakäigu põhjus, sest tegelikult hoitakse globalistide ja liberaalide poole. Rahvuskonservatiivide lipulaev EKRE on aga kunagise ebaõnnestunud peaministri kriitikaobjekt.

“Ei oskagi ütelda, mis nende peas toimus. Ise põhjendasid nad seda koalitsioonilepingus kokkulepitust kinnipidamisega. Minu jaoks oli tegemist poliittsirkusega, kus antav eitav või jaatav vastus ei muuda mitte midagi, muutes kogu asja mõttetuks,” rääkis Laar abielureferendumist, asetades end ühte paati Viktoria Ladõnskaja-Kubitsaga.

Laar lisas: “Olen ka ise tuttav mitmete Euroopa konservatiividega ja tean mitmeid rahvuskonservatiive, kuid EKRE poliitikud ei meenuta neist kedagi.”

“Aga seda ütlen ma küll, et kui valitsus kavatseb esineda samasuguste „algatustega“ nagu hiljuti Reformierakond ehk ettepanekuga korraldada referendum Eesti ühinemiseks Venemaaga, olen esimene, kes selle vastu sõna võtab,” ütles ta nüüd, kuid siis kui teema üleval, oli ta suu vett täis.