Piinlik lugu: riiklikku infot edastab eriolukorras Kremli ruupor PBK

Eesti,
- Updated
©UU
Tallinna linnavalitsus tellib saateid PBK-st. Pilt on illustratiivne.

Aastakümneid kestnud jant kahe inforuumi, eesti- ja venekeelse ümber päädib nüüd sellega, et ETV+ mannetuse rõhutamisena on eriolukorra info kajastajaks saamas riigivaenulikuna tuntud PBK.

Info on kahtlemata vaja venekeelse elanikkonnani viia, kuid häbiväärne on see, kui selleks kasutatakse vaenuhäält.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Venekeelne infosaade “Tallinna uudised” hakkab eriolukorra ajal Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) eetris olema esmaspäevast neljapäevani kell 20.30, linlaste informeerimiseks annab telekanal eetriaja tasuta, vahendab BNS.

„Meile kõigile on arusaadav, et praeguses olukorras peab oluline informatsioon jõudma Tallinna ja riigi elanikeni operatiivselt ja just nende kanalite kaudu, mis on neile kättesaadavad,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. „PBK teleprogrammi „Eesti uudised“ sulgemine piiras ilmselgelt suurele osale venekeelsele auditooriumile ligipääsu aktuaalsele ja kasulikule informatsioonile. Seepärast panustas linn sellesse, et vähemalt eriolukorra ajal oleks operatiivne ja usaldusväärne info televaatajale tagatud.“

Saatejuhtideks on Jekaterina Plehhova ja Vadim Malõškin, kes on televaatajatele tuttavad lühiprogrammist „Tere hommikust, Tallinn!“, mis on Tallinna tellimisel PBK eetris argipäeva hommikuti. Praeguse plaani kohaselt on „Tallinn uudised“ PBK eetris kuni 28. maini.

Kantar Emori teleauditooriumi uuringu järgi oli veebruaris Pervõi Baltiiski Kanali venekeelsele auditooriumile üks populaarsemaid telekanaleid – 12,7 protsenti venekeelsetest televaatajatest eelistas just seda kanalit. „Siinkohal tuleb tunnustada telekanalit omapoolse panuse ja valmiduse eest eraldada „Tallinna uudiste“ jaoks kõige parem eetriaeg,“ märkis Kõlvart.

Venekeelset saadet „Tallinna uudised“ toodab SA Tallinna Televisioon, kes juba teeb eestikeelset samanimelist uudistesaadet, mis on eetris tööpäeviti kell 18 TV6-s. Venekeelse saate tootmiseks on kaasatud OÜ Subbmedia tiim, kes seni valmistas PBK jaoks infosaadet „Eesti uudised“. Linnakantselei hanke tulemusena toodab PBK ja annab ka eetrisse venekeelseid saateid „Tere hommikust, Tallinn!“, „Meie pealinn“ ja „Vene küsimus“.

Eesti jaoks näitab see taasiseseisvusaja poliitika suurt põrumist – Kremli hääletoru PBK peab eriolukorras aitama eestlaste kui rahvuse säilimiseks loodud riiki.

7 commentsOn Piinlik lugu: riiklikku infot edastab eriolukorras Kremli ruupor PBK

 • Avatar

  Šašlõk, ogurjets, salaatik. Naidjom bljadei kakihnibut. Striptiz budem pakazõvatj.

 • Avatar

  Meie valitsusparteid,ka ekre on oma valitsemiseajal lasknud kinni panna ainukese tasakaalustatud tv kanali. Vahet ju pole kas vaadata Brüsselimeelseid ETV,kanal2,TV3 ,või muud eestikeelset sodi või kremlimeelseid vene kanaleid.Isegi eriolukorra tingumustes pole suudetud midagi ära teha.Mida Te ootate,rahva poolehoid ei püsi igavesti.

 • Avatar

  Eestimaa saab maha müüdud. Hind langeb iga päevaga!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kui saaks ainult viriseda !ERR pole ju võimeline peale inimseste mõnitamise millegi muuga eriti tegelema ja kui inimene valdab keelt miks siis mitte vaadata ? Meil on ju sõnavabadus aga mingi osa ühiskonnast tahaks kõigile dikteerida mida tohib vaadata ja mida mitte !
  Nende nn. vantide hulgas on väga palju meie riigile loojalseid inimesi,seevastu meie suurte isamaalaste hulgas on jälle vastukaaluks müüdavaid ja ostetavaid !

 • Avatar

  Tiit,võta rohkem sõna.Sinu kommentaare oli huvitav lugeda.

 • Avatar

  Ja teiselt poolt kas ei ole piinlik ERRi, Kanal 2, TV3, Kuku ja Delfi pärast. Terve mõistuse seisukohast on need kanalid samuti äärmuslikult kallutatud agendaga.
  Kellegile ei paista muret, et omad kanalid hüsteerijat kütavad. Miks ei ole sisse viidud erikontrolli Eesti meedias ? Miks seda kardetakse teha.
  Kes kontrollib narratiivi, küsige kadrioruagendilt. Ärge sonige Kremlist kui meie Eesti kanalid on globalistide agendat täis. Käib sõda varjatud vaenlasega…

  • Avatar
   uskmatu-toomas

   “Käib sõda varjatud vaenlasega…” mitte sõda vaid otsitakse pimedas toas musta kassi keda seal pole olnudki !

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused