Piinlik lugu: riiklikku infot edastab eriolukorras Kremli ruupor PBK

Eesti,
- Updated
©UU
Tallinna linnavalitsus tellib saateid PBK-st. Pilt on illustratiivne.

Aastakümneid kestnud jant kahe inforuumi, eesti- ja venekeelse ümber päädib nüüd sellega, et ETV+ mannetuse rõhutamisena on eriolukorra info kajastajaks saamas riigivaenulikuna tuntud PBK.

Info on kahtlemata vaja venekeelse elanikkonnani viia, kuid häbiväärne on see, kui selleks kasutatakse vaenuhäält.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Venekeelne infosaade “Tallinna uudised” hakkab eriolukorra ajal Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) eetris olema esmaspäevast neljapäevani kell 20.30, linlaste informeerimiseks annab telekanal eetriaja tasuta, vahendab BNS.

„Meile kõigile on arusaadav, et praeguses olukorras peab oluline informatsioon jõudma Tallinna ja riigi elanikeni operatiivselt ja just nende kanalite kaudu, mis on neile kättesaadavad,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. „PBK teleprogrammi „Eesti uudised“ sulgemine piiras ilmselgelt suurele osale venekeelsele auditooriumile ligipääsu aktuaalsele ja kasulikule informatsioonile. Seepärast panustas linn sellesse, et vähemalt eriolukorra ajal oleks operatiivne ja usaldusväärne info televaatajale tagatud.“

Saatejuhtideks on Jekaterina Plehhova ja Vadim Malõškin, kes on televaatajatele tuttavad lühiprogrammist „Tere hommikust, Tallinn!“, mis on Tallinna tellimisel PBK eetris argipäeva hommikuti. Praeguse plaani kohaselt on „Tallinn uudised“ PBK eetris kuni 28. maini.

Kantar Emori teleauditooriumi uuringu järgi oli veebruaris Pervõi Baltiiski Kanali venekeelsele auditooriumile üks populaarsemaid telekanaleid – 12,7 protsenti venekeelsetest televaatajatest eelistas just seda kanalit. „Siinkohal tuleb tunnustada telekanalit omapoolse panuse ja valmiduse eest eraldada „Tallinna uudiste“ jaoks kõige parem eetriaeg,“ märkis Kõlvart.

Venekeelset saadet „Tallinna uudised“ toodab SA Tallinna Televisioon, kes juba teeb eestikeelset samanimelist uudistesaadet, mis on eetris tööpäeviti kell 18 TV6-s. Venekeelse saate tootmiseks on kaasatud OÜ Subbmedia tiim, kes seni valmistas PBK jaoks infosaadet „Eesti uudised“. Linnakantselei hanke tulemusena toodab PBK ja annab ka eetrisse venekeelseid saateid „Tere hommikust, Tallinn!“, „Meie pealinn“ ja „Vene küsimus“.

Eesti jaoks näitab see taasiseseisvusaja poliitika suurt põrumist – Kremli hääletoru PBK peab eriolukorras aitama eestlaste kui rahvuse säilimiseks loodud riiki.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused