Küsitlus: Kaja Kallase tegevusega pole rahul 54 protsenti küsitletutest

Eesti,
Kaja Kallas jääb ilmselgelt eelmisele valitsusjuhile alla.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi eelmisel nädalal läbi viidud küsitlusest selgub, et peaminister Kaja Kallase tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel on rahul 38 protsenti vastajatest ning 54 protsenti ei ole rahul.

Küsitluse kohaselt on samas Jüri Ratase tegevusega tagantjärele rahul 60 protsenti vastajatest ning 32 protsenti ei ole rahul.

Alates veebruarist on Eestis märkimisväärselt kasvanud nakatumine koroonaviirusesse ning 8. märtsil otsustas valitsus kehtestada eelmise aasta kevadele sarnased piirangud. Pärast uute piirangute väljakuulutamist uuris Ühiskonnauuringute Instituut inimestelt, kui rahul on nad eelmise ja praeguse valitsuse peaministrite tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel.

Vastajatelt küsiti: “Kui rahul Te olete peaminister Kaja Kallase tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel?” 54 protsenti ütles “Üldse mitte rahul” või “Pigem mitte rahul”, 38 protsenti ütles “Pigem rahul” või “Väga rahul” ning seitse protsenti vastas “Ei oska öelda”.

Veel paluti vastajatel tagantjärele hinnata: “Kui rahul Te olite peaminister Jüri Ratase tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel?” 60 protsenti vastas “Väga rahul” või “Pigem rahul, 32 protsenti vastas “”Pigem mitte rahul” või “Üldse mitte rahul” ning kaheksa protsenti vastas “Ei oska öelda”.

Erakondliku eelistuse järgi on Kaja Kallase tegevusega on rahul 75 protsenti Reformierakonna, 59 protsenti SDE, 41 protsenti Eesti 200, 30 protsenti Isamaa, 22 protsenti Keskerakonna ning neli protsenti EKRE toetajatest. Samas Jüri Ratase tegevusega jäi rahule 89 protsenti Keskerakonna, 80 protsenti Isamaa, 78 protsenti EKRE, 64 protsenti SDE, 56 protsenti Eesti 200 ning 49 protsenti Reformierakonna toetajatest. Kõikide nimetatud erakondade toetajate seas on rohkem neid vastajaid, kes jäid rahule Jüri Ratase tegevusega, samas Kaja Kallase tegevusega rahulolevad vastajad on ülekaalus ainult Reformierakonna ja SDE toetajate seas.

Norstati kiirküsitlus viidi läbi 10.-11. märtsini 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 500 vastajat. Statistiline viga on antud valimi puhul +/- 4,4 protsenti. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused