Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

KUULA I Mart Helme lasi „Opositsioonitunnis“ Urmas Reinsalust õhku välja

-
29.03.2024
Opositsioonitund
© ERR

Eilse Vikerraadio „Opositsioonitunni“ stuudios pani EKRE aseesimees Mart Helme stiilselt paika Isamaa esimehe Urmas Reinsalu, kellest õhu välja susisemine oli isegi eetrisse kuulda.

Juttu oli nii Tallinna võimuvõitlustest kui ka Euroopa Parlamendi valimistest. Mart Helme nimetas muuhulgas Reinsalu süvariiklaseks ja paljastas, kuidas silmakirjalikud Isamaa ja Reinsalu teevad Toompea võimuliiduga tegelikult koostööd, millega Reinsalu isegi oma kobavas sõnastuses isegi nõustub.

Helme vastas saatejuhi sellesisulisele küsimusele: “Jah, ta [Urmas Reinsalu] on selgelt süvariigi poolt mõjutatav ja aegajalt kasutatav instrument. (—) Asjad asetuvad paigale pikas perspektiivis.”

Mille peale ütles Reinsalu: “Jah, mul on Eestis mõju. (—) Loomulikult käivad ametkondlikud mängud, sealhulgas võimumängud.”

Mõned minutid varem, kui Urmas Reinsalu hakkas keerutama, teemal, kas ta Euroopa Parlamenti valituks osutudes ikka läheb Brüsselisse, siis Mart Helme ütles, et EKRE juht Martin Helme läheb kindlasti ning suudab ka Brüsselist erakonda juhtida, sest tema ise jääb Eestisse.

Seejärel pöördus ta Reinsalu poole paikapaneva traktaadiga: „Kui Reinsalu räägib siin, et Helmed tuleb erakonna eesotsast ära saada, sest nad ei ole valitsemisküpsed ja mida kõike, et siis saab EKRE-st normaalne ja müüdav, äraräägitav reeturite partei. Me oleme siin nüüd Keskerakonnaga nagu mingi võitluspaari moodustanud. Aga kallikesed, te olete ju välistanud koostöö EKRE-ga! Mis te siis arvate, et me anname teile kogu aeg toetust ja hääli ja kiidame kõik meie jaoks vastuvõetamatud sammud heaks, aga teie sülitate meile näkku ja ütlete, et meiega te ühes liivakastis ei mängi. No selles ei ole ju mingit elementaarset loogikat ega ka viisakust, ega ka mitte poliitilist tarkust! Mis puutub Isamaa lippude alla koondumisse, siis kõik need reeturid, kes teie lippude alla on koondunud ja Porto Franco ajal olid valitsuses koos Urmas Reinsaluga, kus valitsus võttis üksmeelselt vastu otsuse Porto Francole laenu anda. Ja nüüd teevad näo, et fui-fui-fui, kui vastik ja kole, et meie ei puutu absoluutselt asjasse. Vaatame, kaugele te sellise seltskonnaga sõidate. Res Publica sõitis 28 protsendise toetuse pealt kahe protsendilise toetuseni. Ma kardan, et Isamaaga juhtub seesama, sest sisu neil tühjadel lubadustel ei ole.“

 

Kuula siit:

https://vikerraadio.err.ee/1609283000/reporteritund-stuudios-on-opositsioonipoliitikud

Mart Helme pärleid kuuleb alates 25. minutist. Reinsalust kui süvariigi käsilasest kuuleb 38. minutist.