Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuus keskerakondlast hakkavad nüüd koalitsiooni poolt hääletama

-
05.01.2024
Tanel Kiik

Keskerakonna lagunemine jätkub ning sealsete sisepingete tõttu astusid Keskerakonnast täna välja riigikogu liikmed Tanel Kiik, Jaak Aab, Ester Karuse, Andre Hanimägi, Enn Eesmaa ja Kersti Sarapuu, kes lähevad nüüd parlamendis akna alla nagu varem lahkunud Tõnis Mölder ja Jaanus Karilaid. Kuid erinevalt neist kahest, kes liitusid Isamaaga, hakkavad vähemalt neli hääletama koos sotsidega ehk koalitsiooni poolt. Eesmaa ja Sarapuu jäävad esialgu parteituks.

Nii, et tulevikus näeme groteskseid olukordi, kus senised valitsuse kriitikud hakkavad enesele ja oma senistele põhimõtetele, kui neid üldse oli, vastu hääletama.

Pressikonverentsil ütles Tanel Kiik, kes on varemgi sotsidesse kuulunud, et ühinemisettepanekuid tegid kõik erakonnad peale EKRE, kellele ta seda ette ei heida.

Keskerakonna eelmine esimees Jüri Ratas on jätkuvalt Keskerakonna liige.

Samal ajal Keskerakonnast lahkujate pressikonverentsiga kogunes Reformierakonna juhatus, et arutada poliitikist olukorda ja nende asendit selles.

Kuigi matemaatika annaks välja nüüd Eesti 200 koalitsioonist välja visata ja jätkata Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide koalitsiooniga, väitis peaminister Kaja Kallas, et mingit valitsusevahetust ei tule, aga nagu me kõik teame, siis Kallase ühtegi sõna uskuda ei saa.

Kui vaadata, kes juhatuse koosolekul laua taga istet võtsid, siis on tähelepanuväärne Reformierakonna lühike pink, kus õige vähe tõsisemalt võetavaid poliitikuid.