Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Laadakorraldajad blokeerisid sihilikult kaubikuga liiklust rikkudes EKRE telgi

-
02.05.2022
Kuusalu
© Uued Uudised

Kuusalu alevikus pühapäeval peetud mailaadal blokeerisid korraldajad meelega kaubikuga EKRE telgi, et nende kampaaniat nurjata, kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Kuusalu osakond seadis erakonna telgi üles varasemalt tuttavasse kohta: sissepääsu tee kõrval olevale eralillepoe haljasalale.

Lisaks EKRE telgile oli üritusel püsti ka Reformierakonna telk, mille ümber keksis nende oravamaskott. Ka Kuusalu Facebooki grupis jagati teavet Reformierakonna pannkookidest.

Ent umbes viis minutit pärast EKRE telgi ülesseadmist, sõitis lillepoe sissepääsu ette avalikule kõnniteele suur mikrobuss, sulgedes täielikult liikluse kõnniteel ning inimesed olid sunnitud sõiduki ja puu vahet ennast läbi pressima.

Ühtlasi jättis sõiduk täpselt peitu rahvuskonservatiivide telgi ning tegi võimatuks erakonna meenete jagamise. Samuti jäeti mulje, et sõiduk on just erakonna poolt valesti pargitud.

Bussist astusid välja kaks meesterahvast, kes tunnistasid manitsejatele ülbelt, et buss rikub tõesti avalikku korda, kuid sammusid sellest hoolimata sihikindlalt laadaplatsile.

EKRE-sse kuuluv Kuusalu vallavalitsuse liige ja EKRE Kuusalu osakonna esimees Ranno Pool, kes on praegu ka vallavanema kohustes, rääkis, et ühendust võeti laada ühe korraldajaga ning rikkumisest anti teada ka politseile.

„Pärast pikka ootamist ilmusid välja korraldajate tugiisikud, kes alustuseks seletasid erakonna inimestele ning lillepoe müüjale, et neil pole autot kuhugi mujale parkida,“ vahendas Pool.

Erakond nihutas oma telgi selle peale kümmekond meetrit edasi bussi varjust välja.

Pooli sõnul laada korraldaja ei varjanudki, et sõiduk oli sihilikult erakonna telgi ette pargitud ning politsei korduval nõudmisel, ajasid laadakorraldajad liiklust rikkuva ning lillepoe äritegevust takistava bussi lõpuks kõnniteelt minema.

Seejärel oli rahval EKRE telgile vaba juurdepääs ja melu läks lahti. Kohal olid ka Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas ning EKRE liikmeid naabervallast.

Peale viimatisi kohalike omavalitsuste valimisi moodustati Kuusalu vallas koalitsioon valimisliidu Ühine Kodu, EKRE ning ühe parteitu saadiku vahel. EKRE-l on volikogus kaks kohta sealhulgas volikogu aseesimehe koht, samuti kaks vallavalitsuse liikme kohta.