Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lääne-Virumaa rahvas pakub presidendiks oma nimesid, enim Anti Poolametsa ja Oleg Grossi

-
13.08.2021
Anti Poolamets ja Henn Põlluaas
© UU

Eelmiste valimiste häältekuningas Anti Poolamets (EKRE) on Lääne-Virumaal nii populaarne, et teda pakutakse suisa presidendiks. EKRE toetus Lääne-Virumaal on 30 protsendi juures.

Kuna Riigikogu valitsuserakonnad pole presidendivalimisteks suutnud isegi kandidaadi kandidaati leida, siis küsitles, kohalik ajaleht Virumaa Teataja inimestelt, kes läänevirulastest sobiks presidendiks. Enim pakuti EKRE poliitikut, ajaloolast ja juristi Anti Poolametsa, kes oli eelmistel Riigikogu valimistel maakonnas suurim häältemagnet, samuti suurettevõtjat Oleg Grossi, kes on tunnistatud Lääne-Virumaa mõjukaimaks inimeseks.

„Poolamets on EKRE mees, ma ei tea, teda on riskantne pakkuda,“ rääkis Kai, kes oli tulnud Tallinnast Rakveret avastama ning avaldas toetust Kulinal elavale Poolametsale. Ka paljud teised pakkusid just seda EKRE poliitikut.

„Väga liigutav muidugi kuulda,“ tänas Poolamets läänevirulasi toetuse eest, kuid presidendiks ta siiski kandideerida ei kavatse. Liiati on EKRE-l oma kandidaat Henn Põlluaasa näol olemas.

Poolamets arvas, et tema populaarsus toetub tema selgetele sõnumitele. Just selgete sõnumite ja seisukohtade puudumine ongi tema sõnul tekitanud olukorra, kus pole ikka veel kindlat presidendikandidaati leitud.

Oleg Gross aga naeris, et tema iseloom pole presidendi ametiks sobilik, sest ta on liiga otsekohene.

Vastupidiselt neile kahele leidub aga Eesti hulk inimesi, kes end tekkinud punnseisus ise end presidendiks pakuvad ning see pole enam isegi naljakas.