Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Läti prokuratuur esitas Ossinovskile süüdistuse altkäemaksu andmises

-
07.07.2016
Oleg-Ossinovski

Läti prokuratuur esitas neljapäeval raudtee-ettevõtjale Oleg Ossinovskile ametliku süüdistuse Läti Raudtee eksjuhile Uģis Magonisele 499 500 euro suuruse altkäemaksu andmise eest, vahendab BNS.

Läti prokuratuur ei avaldanud enda teates küll nimesid, ent märkis, et eriti tähtsate asjade prokurör on esitanud süüdistuse kahele isikule, kellest üks on riigiametnik ja teine eraisik. Ametiisik on saanud süüdistuse Läti Raudtee (LDZ) tütarfirma LDZ Ritošā Sastāva Serviss hankega seotult altkäemaksu võtmise ja eraisik selle andmise eest.

Magonise advokaat Jānis Rozenbergs ei soovinud LETA-le kommentaare jagada ja märkis, et tema klient ei ole veel tunnistusi andnud. Kommenteerida ei soovinud ka Ossinovski advokaat Saulvedis Vārpiņš.

Eelmisel esmaspäeval teatas Läti korruptsioonivastase võitluse büroo (KNAB), et on teinud ettepaneku esitada süüdistus Läti Raudtee endisele juhile Uģis Magonisele 500 000 euro suuruse altkäemaksu võtmise eest; tõenäoliselt on tehtud ettepanek süüdistus esitada ka Ossinovski vastu.

KNAB leidis kohtueelses menetluses, et riigiametnik võttis vastu altkäemaksu seoses LDZ Ritošā Sastāva Servissi hankega. KNAB-i peauurija tegi ettepaneku esitada Läti Raudtee endise juhi vastu ametlik süüdistus seoses suures ulatuses altkäemaksu võtmisega, mida karistatakse kahe kuni 10 aasta pikkuse vangistusega, võimaliku vara konfiskeerimise ja keeluga töötada teatud erialadel kuni viis aastat.

Meedia hinnangul on altkäemaksuasi seotud Ritošā Sastāva Servissi korraldatud hankega nelja vana diiselveduri ostmiseks, mille võitis Ossinovskile kuuluv Skinest.

Oleg Ossinovski oli pikka aega üks Eesti Sotsiaaldemokraatliku erakonna suurimaid rahastajaid.