Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lauri Koni kliimaaktivistidele ja rohekraedele: teil ei ole õrna aimugi, kuidas kartul maha saab

-
09.02.2024
Lauri Koni

Elva valla kohalik poliitik Lauri Koni (EKRE) pani rahvuslipu oma väiketraktori külge ning tegi põllumeeste ja paljude teiste toetuseks pöördumise.

„Loomulikult on see minupoolne sõu ja selle hiinakaga ei jõuaks ma oma koduväravast kuigi kaugele, aga oma aias olen saanud hakkama. Ka mina tahan anda oma arvamuse ja toetada nii põllumehi kui ka õpetajaid ja kõiki teisi, keda puudutab meie Kliimaministeerium. Ka mina kuulun kõige eestimeelsemasse erakonda, kellele läheb korda Eesti püsimajäämine.

Mina olen sellise rohepöörde vastane, mida valitsus viljeleb. Kui isegi seda rohepööret oleks vaja, siis seda peaks tegema mõistusega ja ka Eesti ei pea olema see, kes oma inimeste peal kõik selle jama järgi proovib. Peaaegu terve Euroopa põllumehed on tagajalgadel, kõik saavad aru kuhu see hullumeelne rohepööre meid viib.

Kliimaministeeriumi töötajate arv 2023 IV kvartalis 310 inimest ja otsitakse juurde. Storybooki andmetel on seal keskmine töötasu 17 327 eurot, mis aga Eesti Päevalehe Faktikontrolli põhjal osutus siiski 2874 euroks kuus.

Rohepesu käib, raha voolab, õpetajatele jagub näpuotsaga, aga ärge unustage väikeettevõtjaid, toidutootjaid ja põllumehi kes teid, 310 inimest, üleval peavad. Vaat need käed, jah nende juba kõveraks moondunud sõrmedega teeme meie igapäevaselt tööd nii järvel kala püüdes. Ja suvel angerjat püüdes, mida teie tahate ära lõpetada teadmata tagamaid. Kui Eestisse jõuab mingid tühised protsendid klaasmaimu, mida Prantsusmaa rannikul kinni püütakse, siis kuskil tugevalt üle 50 protsendi klaasmaime jõuab Aasia maadesse, kus need maimukesed koheselt ära süüakse. Aasia maades on keelatud klaasmaime eksportida, Euroopa Liidu poolt aga sellekohane kontroll puudub. Kui meil õngega särje kätte saad, luba ei ole, on karistus käes.

Ja nende kätega tehakse tööd nii laudas kui ka põllul. Nende kätega ollakse kas või lehma sõnniku sees kui vaja on. Meie teenime teile, kliimaaktivistid ja rohekraed, palka. Meie! Aga teie mõtlete selle suure palga eest välja uusi ja uusi lollusi, et meie elu oleks raskem.

Teil ei ole õrna aimugi, kuidas kartul koos sõnnikuga maha saab, kuidas porgand külvatud saaks, te ei tea, mis tunne on hangu käes hoida, et loomad söödetud saaks.

Kliimaministeeriumi töötajad, mõelge, istuge maha, tehke mõni koosolek ja arutage, kas Eesti peab olema igal pool esimene või on ainult Teie palganumber oluline.

Leian, et oleks viimane aeg tõsiselt selle peale mõelda. Seda pärast tagasi pöörata on kuradima raske kui mitte võimatu.”