Lavly Perling poeb rahapesu uurimise asjus oma lapsepuhkuse taha

Rubriik Eesti On
©Scanpix.

Riigi peaprokurör Lavly Perling, kelle ametiaeg lõpeb 30. oktoobril, vastas EKRE juhtpoliitikute kriitikale süüdimatult, et oli kurikuulsa rahapesu tippaegadel lapsehoolduspuhkusel ega tea asjast suurt midagi.

Intervjuus Postimehele ütles kriitika alla sattunud Perling, et tema julgeb peaprokurörina sellel teemas kaasa rääkida aastast 2014 lõpust, mil ta sellesse ametisse astus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Aga ma olen töötanud ka juhtiva riigiprokurörina ja seega ma saan öelda, et prokuratuuri jaoks oli teema oluline juba aastatel 2008, 2009, mil esimesed suured rahad ka arestiti, algasid esimesed suured rahvusvahelised rahapesu uurimised,“ ütles ta.

EKRE aseesimees, rahandusminister Martin Helme on öelnud, et just prokuratuuri poolne loidus ja ebaefektiivne tegevus rahapesu tõkestamise suunal on üks põhjustest, miks nad ei soovi Perlingut uuel ametiajal peaprokurörina enam näha.

„See ajaperiood, mida puudutas rahandusministeeriumi järelpärimine 2007-2014, seal tasub küsida ka teistelt prokuröridelt, sest mis seal salata, mina olin sellest ajast üldse kolm ja pool aastat kodus. Et oleks faktiliselt korrektne, siis tuleb see ära mainida,“ bareeris Perling.

Martin Helme kutsuti päev hiljem Postimehe samasse saateformaati, kus samuti rahapesuteema uurimine jutuks tuli.

„Kui meil 2014-2015 käis rahvusvaheline hindamine, täpselt sel perioodil kui rahapesu oli kõige suuremas faasis, siis rahvusvaheline hindamine ütles, et Eestil on olemas kõik institutsioonid, kõik seadused ja kogu raamistik selleks, et rahapesuga edukalt toime tulla. Läks mõni aasta mööda ja tuli välja, et ükski raamistik ei töötanud,“ rääkis ta.

Mis Perlingi lapsepuhukusesse puutub, siis selle kohta ütles Helme: „Ta võib küll öelda, et teda ei olnud 2012-2014 prokuratuuris, aga mida sellele järgneva viie aastaga tehti? Vastus on, mitte midagi pole tehtud. Karistatud ei ole praktiliselt kedagi. On algatatud pseudoasjad, kus loksustatakse tellereid. Tellerid rahapesuga ei tegele.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused