Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Lavly Perlingu kelmikad salahobid: ta soovitab koomiksit ja mõminaräppi

-
09.10.2019
Räppar nublu Tallinna lauluväljakul.
© Scanpix.

Praegu veel riigi peaprokurörina tegutsev Lavly Perling pakkus põhiseaduse 100. aastapäeva tähistamiseks välja omapärased ideed, mis esialgu selle tõsise teema juures üsna kentsakad näivad.

Ta leiab, et asist tähtpäeva peaks tähistama näidendi või populaarsete telesarjadega. Nooremale publikule soovitab ta põhiseadust tutvustada koomiksi või mõminaräppari abiga.

“Prokuröride seast tuli ka ettepanekuid, et laiema publikuni jõudmiseks võiks paluda mõnel Eesti autoril luua põhiseaduse kohta näidend või luuletus või leida võimalus vaadatuimatesse telesarjadesse põhiseaduses sätestatut põimida. Noorema põlvkonnani jõuab ehk edukamalt koomiksi, mõminaräppari loo või youtuber’i kajastuste kaudu,” kirjutas peaprokurör Perling justiitsminister Raivo Aegile saadetud kirjas.

Seega, kui Õnne 13 mõnes osas hakkab Alma Põhiseadust tsiteerima või räppar nublu mõmiseb mõnel Telliskivi loomelinnaku saalis antaval kontserdil „mmmm, Eesti on iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas“, siis teadke, et selle kõige taga on Lavly Perling. Iseküsimus, kas ta selleks ajaks enam ametis on.

UU