Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leo Bergström näitas avatud kalasadamate päeval merihärga

-
30.04.2022
Leo Bergström

Tänasel avatud kalasadamate päeval näitas oma hommikust saaki ka põline rannakalur, Haljala vallavolikogu aseesimees Leo Bergström Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast.

Paraku oli hüljes merehõbeda kallal oma töö teinud. Huviliste tähelepanu köitis aga räimete hulgas leitud eksootilise väljanägemisega merihärg, mis Bergströmi sõnul on väga hea delikatess, samuti võõrliigina meie vetesse imbunud ümarmudil.

Võsu sadamas Lääne-Virumaal toimuski avatud kalasadamate päeva keskne üritus. Muu hulgas pakkus tuntud kalamees ja sõnaseadja Vladislav Koržets mekkimiseks oma retsepti järgi valmistatud räimi nii sidruniõlis kui ka sinepikastmes, lisaks sai soetada ka tema luulekogusid.

Meeleolu lõi päikselises, ent karges rannas veteranansambel Singer Vinger. Kohal olid kalateadlased, osaleda sai käsitöö- ja õpitubades.

Avatud kalasadamate päeval kutsusid ednale külla 24 sadamat üle Eesti, et tutvustada kalandust ja kalasadamate igapäevaelu. ÜRO on kuulutanud tänavuse aasta rahvusvaheliseks rannakalanduse ja vesiviljeluse aastaks.