Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO: Leo Kunnas: USA vägede Afganistanist lahkumise tähtaegade välja käimine oli viga

-
18.08.2021
Laadime sisu...

Kolonellleitnant reservis, riigikogu EKRE fraktsiooni liige Leo Kunnas ütles ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast”, et Ameerika Ühendriikide suureks veaks Afganistanis oli vägede välja viimise tähtaja paika panemine.

“Sellistes sõdades ei saa kunagi öelda mingeid kindlaid tärmineid või tähtaegu. See on hukatuslik viga. Öelda seda Talibanile, kelle juhtide üks tuntumaid tsitaate on: “teil on kellad, meil on aeg.” Ja kui sa ütled neile täpse tärmini, millal me lähme, siis sa ju ütled praktiliselt kõik ette,” ütles Kunnas ERR-is.

Kunnas ennustas tänaseid sündmusi oma 2014. aastal ilmunud artiklite kogumikus “Ukraina häirekell. Takerdunud rünnak II”. Samuti 2016. aastal ilmunud raamatus “Sõda 2023”. Mõlemas raamatus prognoosis ta Talibani uuesti võimule tulekut.

“Taliban võtab 2021. aastal riigis suhteliselt rahulikult võimu üle. Riigis kehtestatakse islamistlik režiim, kodusõda aga ei lõpe, sest Afganistani Daesh peab Talibani reeturiteks ja ketseriteks, kes ei taha kalifaadile alluda ning jätkab võitlust nende vastu,” kirjutas ta.