Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leo Kunnas astus riigikaitsekomisjoni aseesimehe kohalt tagasi, et kutsuda esile uued esimehe valimised

05.12.2022
Leo Kunnas
© Uued Uudised

Et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ettepanekule kutsuda Raimond Kaljulaid (SDE) Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe kohalt tagasi teised parlamendierakonnad ei reageerinud, astus EKRE fraktsiooni liige, komisjoni aseesimees Leo Kunnas tagasi ning seaduse järgi tuleb nüüd korraldada nüüd uued komisjoni aseesimehe ja ka esimehe valimised.

EKRE aseesimees Mart Helme ütles, et erakonna sügava veendumuse kohaselt ei ole mõeldav, et praeguses kriitilises Ukraina sõja olukorras jätkab riigikaitsekomisjonis juhtimist inimene, kes on Vene rahapesijatelt võtnud vastu oma kampaania rahastamiseks hämara taustaga raha.

Helme lisas, et selline inimene peab lahkuma mitte ainult riigikaitsekomisjoni esimehe kohalt, vaid ka riigikaitsekomisjonist üldse, sest seal liigub kõige tundlikum informatsioon, mis puudutab nii Eesti abi Ukrainale kui ka Eesti kaitsevõimet.

Leo Kunnase soovitus Raimond Kaljulaidile on, et ta annetaks saadud hämara taustaga raha heategevuseks.

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimised toimuvad homme.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Henn Põlluaas juhtis varem teistele erakondadele saadetud kirjas tähelepanu asjaolule, et ärimehed Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko, kellele on esitatud kahtlustus enam kui poole miljardi euro suuruses krüptorahakelmuses ja rahapesus, olid 2019. aasta europarlamendi valimistel Raimond Kaljulaidi suurimad toetajad, annetades kampaaniaks 25 000 eurot.