Leo Kunnas: tänu EKRE-le saime rannakaitse ja kaitsekulude kasvu

Eesti,
- Updated
©UU
Leo Kunnas

Tänu Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale suurenesid kaitsekulutused ja eelarvesse saadi ka raha rannakaitsele. Ehkki enne eelarve kinnitamist püüdis Isamaa ja nende ministri poolt juhitav kaitseministeerium tekitada poliitilist mulli justkui soovib EKRE kaitsekulutusi vähendada, on tõde loomulikult teine.

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige reservkolonelleitnant Leo Kunnas rääkis, et EKRE võit oli see, et rannakaitse läks sisse, millele tehti ka realistlik rakendusplaan – rannakaitsele läheb 66 miljonit eurot, mis rakendatakse kahe aasta jooksul. Miinusepoolele jääb tema sõnul see, et samasugust otsust ega rakendusplaani ei sündinud keskmaa õhutõrje puhul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Küsimus on selles, et kui see otsus ja rakendusplaan suudeti ära teha rannakaitse suhtes, mis siis takistas seda tegemast õhutõrje puhul, selle vajadus on ju iseseisva kaitsevõime seisukohalt arusaadav, samuti on õhukaitse tagamine vastuvõtva riigi kohustus liitlasvägede saabumiseni,“ viskas Kunnas kivi valitsuspartneri Isamaa kapsaaeda, kes rahandusministri ettepanekule tõsta kaitsekulutusi 2,5 protsendini, vastu olid.

Kaitsekulud kasvavad 2021. aastal  645,4 miljoni euroni, mis teeb 2,29 protsenti riigieelarvest, mis pole Kunnase hinnangul praeguses julgeolekuolukorras piisav.

Kommenteerides Isamaa levitatud valet EKRE suunal enne riigieelarves kokku leppimist, ütles Kunnas, et see oli vaid PR-mull. „Kui tahetakse PR-i, siis selle saate, kui tahate mudamaadlust, siis saate selle ka, aga riigikaitset saate selle võrra vähem.“

„Me pakkusime välja, et lisame 300 miljonit valimisperioodi jooksul, siin ei pea olema eriline matemaatik, et vahest aru saada,“ lausus Kunnas.

Kaitseminister Jüri Luik peab aga Martin Helme pakutud 300 miljonit lisaeurot riigikaitsele parteipoliitiliseks avalduseks, sest teda häirib, et EKRE poliitikud on asunud kaitseväge ja selle juhti kritiseerima. Samas on isegi tema seda meelt, et Eestile on keskmaa õhutõrjet vaja.

Vaatamata eelnenud kärale jäävad kokkuvõttes kaitsekulutused SKP vähenemise kiuste eelmisel aastal planeeritud tasemele.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused