Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Leo Kunnas: valitsus on usaldushääletustega algatanud megateerulli ajastu

-
31.05.2022
Leo Kunnas
© Uued Uudised

Esmapäeval oli Riigikogus arutlusel Kaitseväe korralduse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse (Politsei- ja Piirivalveameti laevade üleandmine Kaitseministeeriumi valitsemisalasse) usaldusküsimusega seotud eelnõu ja seal kõnega esinenud EKRE saadik Leo Kunnas kritiseeris just seda seotust.

“Mulle teeb suuremas plaanis muret, et see on seitsmes eelnõu, mille valitsus on sidunud umbusaldusega. Eelmine valitsus tegi selle seda ühe korra, see oli teise pensionisamba küsimuses. Loomulikult on see võimalusena täiesti olemas, aga kui see muutub niivõrd tihedaks, siis tekib küsimus, et mis on selle uue ajajärgu nimi, kuhu me oleme sisenenud.

Kõik valitsused, paraku siin ei ole ühtki erandit olnud, on rakendanud opositsiooni suhtes teerulli poliitikat, kuigi tegelik poliitika sisu peaks ju olema kompromisside otsimine. See poliitika on järk-järgult arenenud 20 aasta jooksul. Ja nüüd, kus Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on sellistele poliitikatele teinud ka tugevamat obstruktsiooni, siis on nüüd see jõudnud välja tegelikult sellisesse uude ajajärku, mida võikski võib-olla nimetada megateerulli ajajärguks. Valitsus lihtsalt seobki eelnõud järjestikku umbusaldusega ega püüagi poliitilisi kompromisse otsida,” rääkis Leo Kunnas.