Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leo Kunnaselt ilmus artiklikogu “Hüüdja hääl. Takerdunud rünnak I-III”

-
23.02.2023
Leo Kunnase raamat

Riigikogu üks kompetentsemaid sõjanduseksperte, EKRE fraktsiooni liige, kolonelleitnant ja kirjanik Leo Kunnas sai valmis järjekordse raamatu – äsja ilmus trükist tema teos “Hüüdja hääl. Takerdunud rünnak I-III”.

Varem oma raamatutes sõjateemadel analüüsides ja ennustustes ehmatavalt täppi pannud Kunnas, kes on Ukraina sõja valguses kriitiline Eesti valitsuse suhtes, ütleb otse välja: “Tulevik on ettearvamatu, kuid ühes võib kindel olla: Eesti julgeolekuolukord lähiajal ei parane”.

Ta nendib oma trükisoojas artiklikogus, et me pole oma ajaloost õppinud ning pidasime rünnakut Eesti vastu võimatuks. Seetõttu on ka laiapõhjaline riigikaitse, sealhulgas elanikkonnakaitse jäänud üles ehitamata.

Oma uues raamatus kirjutabki ta muu hulgas ajaloo õppimata õppetundidest, nüüdisaja sõja olemusest, Venemaa impeeriumi õppetunnist, NATO-st, naabritest ja Eesti kaitsevõime võtmeprobleemidest ning lahendustest.

Lisaks artiklitele sisaldab raamat ka kaitseministrile esitatud nõuandeid ja teosest “Sõda 2023” lisades esitatud analüüse.

Raamatule on saatesõna kirjutanud kindralleitnant Johannes Kert, viitseadmiral Tarmo Kõuts ja kindral Ants Laaneots, kellest viimane ütleb, et oleks väga hea, kui seda artiklikogumikku loeksid ka tänased Eesti julgeoleku ja riigikaitse eest vastutavad ametnikud.