Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lesbipaar, lapsendamine, surrogaatema – selline on Eesti koolisüsteemi peretutvustus II klassi lastele

-
25.09.2018
Klass tundub tühi? Ei, geiagenda on sinna juba sisse hiilinud!
© Sander Ilvest/Postimees

EKRE on Eestis ainus jõud, kes juhib tähelepanu homoagenda tungimisele koolidesse, millele on andnud rohelise tule ka Jüri Ratase valitsus.

Möödunud nädalal päris EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme haridusminister Mailis Repsilt  aru sooideoloogia kohta kooliõpikutes. “Teise klassi inimeseõpetuse õpik, mille on välja andnud kirjastus Maurus, teeb varjamatut homoagenda- ja ka immigratsioonipropagandat,” teatas Martin Helme. “See on kaheksa-aastastele lastele ja selles näidatakse, et lesbipaarid on ka väga toredad, ja on samal pulgal normaalse, ideaalse peremudeliga. Millal keegi võttis mandaadi selliseks propagandaks koolides?” Vastuseks sai ta, et minister ei näe toimuvas midagi halba.

Eelnimetatud õpik on äratanud paljude lapsevanemate tähelepanu oma räige ideoloogilise suunitlusega, mis tähendab lastele varasest east tehtavat ajupesu.

“Minu teise klassi laps tuli uue õppeaasta algul õhinaga koolist ja näitas oma uusi õpikuid ja töövihikuid. Hakkasin samuti rahuloluga värskeid tarkuseraamatuid sirvima, ent mind tabas jahmatus kui avasin Inimeseõpetuse tööraamatu (kirjastus Maurus 2018). Peremudeleid käsitleval leheküljel oli kesksel kohal homoseksuaalne “pere” – laps kahe emaga. Ühte naistest oli kujutatud siilipea, jämeda kaelaketi ja meheliku välimusega.

Lastele oli antud ülesandeks kirjeldada Jutulinna 8 erinevat peretüüpi. See, et tegu oli ka lesbilise kooselu näitega, tundus mitmetele emadele võimatuna ja esiti keelduti seda uskumast. Pakuti, et tegu on üksikemaga, kellel on kaks last. Ometi oli kõrvaloleval pildil juba üksikemaga pere kujutatud ja ülesandes olid kõik pered erinevad. Lisaks on tööraamatusse istutatud veel  „perekonnatüüpe”, mis võtavad täiskasvanuilgi pea suitsema – kahel valgel vanemal teise nahavärviga lapsed ja veel midagi veidrat, mida võiks ehk surrogaatemadusega siduda,” kirjeldab õpikut EKRE Vinni vallavolikogu liige Evelin Poolamets.

Alljärgnevates piltidest tähendab b tõenäoliselt valge paari lapsendatud asiaatidest lapsi; c lesbilist paari (geimeeste lapsega “peret” pole ilmselt juletud esitleda); d on arusaamatu, tundub teisest rassist paar ja surrogaatema; variant a võiks tähendada mitme põlvkonnaga peret – kogu selle “mitmekesisuse” mõtteks tundub olevat teha lastele selgeks, et isa, ema ja lapsed perekonnana on vähetähtis, teised on “põnevamad”. Igal juhul on tegu sooviga alaväärtustada traditsioonilist perekonda ning “geipere” on selles propagandas juba kindlalt sees.

Haridusminister Mailis Reps teatas Riigikogus, et kui lapsevanemate enamik leiab, et vastav õppematerjal ei sobi, saab valida ka teistsuguse perekonnakäsitluse. Praegu ongi lapsevanematel aeg astuda välja ajupesu vastu koolides ja üheks võimaluseks on osalemine piketil “Homopropaganda koolist välja!”, mis toimub 1. oktoobril kell 12 Tallinnas ja Tartus haridus- ja teadusministeeriumi hoonete ees.